Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szilvamag került a pürébe...

Szilvamag került a pürébe amit leturmixoltam. Etetés közben vettem észre, akkor már a maradékot nem adtam neki oda. Lehet baja? Például a magszilánkok felsértik a belét, vagy nem tudja kikaksizni és egy idő után gyulladást okoz neki?

Figyelt kérdés
Egy nagyobb darabot vettem észre, de gondolom a turmix azért szétcsapta valamennyire. Nem biztos hogy szilvamag darab, lehet a rizsben volt, pedig átmostam. 😔 A szilvát is mindig alaposan átnézem. Szóval nem tudom pontosan mi ez, két lehetőség van, mert rizset, szilvát, csirkemellet és sütőtököt pároltam neki. Járt már így valaki?

nov. 20. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A gyomorban van egy mechanizmus, nem tudom pontosan a nevét, de annyit tesz, hogy az éles apró dolgok lehet akár üvegszilánk is pont úgy fognak fordulni és végighaladni, hogy az ne sértsen fel semmit. Szerintem ha evés közben nem köhögött tőle vagy nem vette észre akkor nem hinném hogy bármi probléma lenne. De javítsatok ki ha tévedek.
nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis lesz baja :)
nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha a vakbelén túljut, semmi gond.
nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A csirkemellben is előfordul néha csontszilánk, ha nem jól filézik ki. Egyiktől se valószínű, hogy baja lesz. Ha a napokban belázasodna, akkor említsd meg ezt is az orvosnak.
nov. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Figyelni fogom a kicsikémet. Az a darab amit kihalásztam 4mmx2mm. A többi rész ettől jóval kisebb lehet, hiszen észre se vettem. Áttúrtam a maradék pürét de abban semmi sem volt. Átnéztem a botmixerre ragadt pürét, abban se volt semmi. Remélem nem lesz baja a kis drágámnak. 🙏
nov. 20. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!