Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem fogadja el a darabos ételt?

Nem fogadja el a darabos ételt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, első gyerekes anyuka vagyok és hát kicsit kètségbe vagyok esve. Kisfiam 8,5 hónapos, eddig nagyon szépen haladtunk a hozzátáplálással, ami a püréket illeti. A védőnőnk javasolta,hogy próbálkozzunk a darabosabb ètelekkel, ne turmixoljam le a főzeléket,gyümölcsöt, csak törjem össze villával, hogy legyenek benne apró darabok illetve próbálkozzunk kis kenyér vagy kifli falatkákkal. De sajnos a kisfiam nagyon ökrődik mindentől ami darabos, szegényt annyira sajnálom amikor eszik, mert csak köhög tőle. Most eröltessem tovább a darabosat vagy adjam csak pürésen a dolgokat? De akkor mikor fog megtanulni darabosat enni? :(

dec. 4. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Az öklendezés természetes az elején. Most tanulja, mekkora falatot vehet a szájába és azzal pontosan mit is kell csinálni. Folytasd, ahogy eddig, es csak akkor lépj közbe, ha félrenyel.
dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb, ha nem töröd össze, hagyon megfogható darabokban. Ugyanis az összetörtnél nem veszi észre, hogy nem csak pép, ezért okoz gondot. Ha darabos, akkor kézvefogja, szopogatja és nincs semmi probléma.
dec. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Egyik gyerekem sem evett 1 éves kora előtt darabosat de 8,5 hónapos abszolút nincs elkésve.
dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az öklendezés normális! Védekező funkció, hogy ne menjen le túl nagy falat, amit félrenyelhet. Őt nem zavarja.
dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem villaval torve, meg darabos puret kene szegenybe tomkodni, hanem normalis darabos eteleket eletenni.
dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kisfiam se evett ilyen idős korban darbosat. Nagyon későn kezdte el. A fogai is nagyon lassan nőttek, és nem igaz, hogy fog nélkül mindent meg tud enni. Hatalmas bajban voltunk az evéssel. Mai napig is rossz evő, de azért megy neki a darabos. Nem kell erőltetni, még nincs elkésve 8.5 hónaposan.
dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

3 vagyok

Aki lepontozott attól kérdezem hogy 10 hónapos korára kell megtanulni ülni...addig mégis minek erőltettem volna a darabos ételt nekik??

Adjam neki oda fekve vagy hogy gondolod?

1,5 éves korára mindkettő megtanult evőeszközzel gyönyörűen enni, pohárból inni...

dec. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont ez a baj hogy a szokásos folyékony állagú ételre gondol, közbe meg apró zavaró darabos mikor nyelne le. Jobb lenne ha falatkákat adnál neki.
dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiam így nem evett egyáltalán, hogy villával összetört darabkák. Vagy pép vagy megfogható darabok. Utóbbival így is volt gond az elején, kb 8 hónaposan nem kellett neki de 9-10 hónaposan már eszegette. Ha apró darabkákat talált a pépben kitolta a nyelvével, mikor fél banánt lazán megevett úgy, hogy csak kettétörtem.
dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi csajok!


Megpróbálom nem villával összetörni, hanem apró darabákakat adni. Mivel kezdjem?

dec. 4. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!