Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Leínátok egy napi étkezését a...

Leínátok egy napi étkezését a 7 hónapos anyatejes babátoknak?

Figyelt kérdés
Úgy érzem jó úton járunk, de érdekel másoknál hogy megy.
dec. 6. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Eszik egy kanál almát, a másodiknak a feléből buborékot fúj, a többivel meg csak játszani akar, úgyhogy elveszem tőle egy idő után. Van olyan cumi alakú ennivalóval tölthető rágókája, abból az ujjával nyomogatja ki a kaját. Azon kívül kb 2-3 óránként szopizik, éjjel 1x.
dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Amikor a kisfiam 7 hónapos volt, most 10 hónapos, akkor kezdett mindent enni amit mi és mennyiségeket. 6 hónaposan kezdtem kóstóltatni.


Reggel 5:40-kor anyatej volt, ekkor kelünk.


7 és 8 között reggeli, ami bármi volt amit én ettem, rántotta, kása, szendvics, bundáskenyér, virsli, főtt tojás, tükörtojás, kigyóuborka, kaliforniai paprika.

A kenyér kb akkora szelet volt, mint egy átlag mosogatószivacs, vékonyra szelve.

Uborka két karika pici kockákra vágva, vékonyra szelve, paprika egy szál, azt nyammogta.

Amúgy átlag 1 evőkanálnyit evett az ételekből.

1 dl tea vagy víz.


Délelőtt 9 és 10 között anyatej. Alvás.


Ébredés után semmi nem kellett neki, kb 14 órakor éhezett meg újra. Akkor bármilyen leves ami itthon volt, főzelék, zöldségkrém, vajban párolt zöldségek csirkemellel, különböző formában elkészített krumplik, tészta sajttal, joghurtos öntettel, zöldség martással, húskrémmel. De tényleg bármi amit mi ettünk. Ezek is kb 1 evőkanálnyi adagban.

1 dl vizet ivott ebédhez.


Délután 5 körül kapott almát, vagy körtét.

Aztán 6-kor anyatej, és 40 perc alvás.


Este 7-kor közös vacsora, ami vagy szendvics, vagy meleg étel volt és valami zöldség.

Aztán 8-kor amyatej és alvás. Majd 3-4 óranként anyatej.



Minden ételt én készítettem, készítek, semmilyen bolti baba ételt nem kap. Csak nagyon nagyon ritkán, ha utazunk, vagy ha hulla vagyok bármit is főzni és olyankor mi is rendelünk.


A túrót nem szereti, a joghurtot is csak tésztán, semmilyen gyümölccsel sem eszi meg.

dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ebben jo vagy rossz ut egy 7 honaposnal. Van, ami van, alakul, ahogy alakul.
dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Kis gyümölcspépet kapott a tej mellé. Kb 2 óránként szopott.
dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Már 1 éves, de 7 hónaposan kb ugyanaz volt, mint most - reggelire kapott csíkokra vágott vajas kenyeret, sajtot, rántottát, amivel összemaszatolta a tányért, a kezét, az arcát, de enni nem sokat evett belőle, kicsit megnyammogta (fogak nélkül még) a felkínált uborkát és elkunyerálta az én bögre kefirem, aminek úgy felét a nyakába öntötte, másik felét meg valahogy kiszopogatta a pohárból. Utána tíz perccel a reggelit követően jött nyafogva, hogy márpedig éhes és kapta a cicit. Tízóraira kapott egy banánt, amit részben megevett, részben a kanapéba kent, ebédre pedig azt kente a hajára (túlzás nélkül), amit mi ettünk. Szerettem volna leszokni a piros szószos kajákról (bolognai, töltött paprika, stb), de a nagyobb gyerek majdhogynem kizárólag azokat hajlandó megenni, így betáraztam inkább előkének használható rongyokból, amik természetesen kb semmit nem érnek, de legalább próbálkoztam. Uzsonnára ismét próbálkoztam valami konkrétabb kajával, pogácsafélék, szendvics, zöldséggel ilyesmi, néha bejött, néha nem. Vacsira ugyanaz, mint nekünk, szendvics.


Mai napig igény szerint szoptatott, a kóstolgatásnál mindent felkínálok neki, amit mi eszünk és babakompatibilis (ez már kevésbé szempont, de 7 hónaposan még az állagra, méretre, összetételre eléggé odafigyeltem), egyébként meg az utóbbi talán 2-3 hétben kezdett el az anyatejes kaki kicsit formázottabb cuccá összeállni, pedig novemberben töltötte az 1 évet, így hát sejtheted, mennyi mindent evett előtte. Ja, nyilván az nem volt opció, hogy etessem, nulladik pillanattól kezdve elfordult, ha kanállal közelítettem a szája felé, és a püréket most sem szereti, szóóóval nálunk nem nagyon volt más mód, mint a BLW.

Napközben olyan 5-6x szopizik, étkezések után-közben-előtt, mikor milyen kedve van, éjszaka meg, minthogy most jön a foga, nonstop, de ez 7 hónaposan is hasonlóan volt, csak akkor nem a foga miatt, hanem szeparációs szorongás, mozgásfejlődés, holdállás és egyebek miatt.


Szóval, röviden. Minden gyerek más, ha szerinted jól haladtok, akkor élvezd ki :D Én örültem neki, hogy még így is nagyobb és jobb étvággyal eszik, mint a nővére evett anno, a 3 évesemet egy-két jobb étkű 7 hónapos is simán lekörözi. Van, mikor a kicsi többet eszik valamiből, mint ő, de még így is szépen fejlődik mindkettő (hogy miből..? Mármint a kicsinél tudom, de a nagy már egy éve nem szopizik, aztán mégis), szóval én elengedtem ezt a kaján stresszelés dolgot. Esznek, amennyit esznek, én csak arra figyelek oda, hogy viszonylag értelmes és normális kaják legyenek előttük.

dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Fixen 2 óránként szopott, délelőtt valamikor megkínáltam valami gyümölccsel, amit maximum megnyalt. Ha ébren volt, mikor ettünk, ölbe vettem, és a kezébe adtam ezt-azt a tányéromról. A kakiján látszott, hogy gyakorlatilag 100% anyatejes volt 8 hós koráig.
dec. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

11 honapos koraig semmit nem volt hajlando megenni, mindent megkostolt es kopte ki.

1 eves korig a fo taplalek az anyatej, igy semmirol nem kesett le. Tilos eroltetni, eroszakoskodni.

Azota a legjobb evo.

dec. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!