Baj ha kimaradt a hús?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 3éves, de nem tudtam bevezetni a húst, mert semmiben sem ette meg. Mindig kínálva van pedig. Szószban, levesben elrejtés nem működik, mert azokat sem eszi meg.
márc. 16. 14:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
39%

Nem gáz ha vega, vagy akár vegán egy gyerek, de nehéz lesz pótolni a tápanyagokat.

[link]

márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
tojást régebben sokat evett, de ráunt. tejtermékekből csak a tejföl tésztán.
márc. 16. 18:43
 23/29 anonim ***** válasza:
53%

Sajt? Vaj?


Krumpliban, szójában, gombában is megvannak az esszenciális aminosavak úgy rémlik.


Dmben régen volt egy csirkemell pép (babaétel) meg marhahús pép. Ezekből keveset főzelékbe..? Bár sztem továbbra is azt mondom majd oviban változik de az se baj ha nem.

márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Főzelékeket sem eszi meg, amúgy jó ötlet lenne. Bölcsis csoportjába csak egy gyerek nem eszik hozzá hasonlóan, de neki egyéb problémái is vannak (autista meg mégvalami) és gyakran őt hozza fel példának hogy Tomika se eszik.
márc. 16. 19:52
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor eszik gyümölcsöket, tésztát (tejföllel is), pékárut. Eszik még valamit?


(Hüvelyesek esetleg? Az is jó fehérje forrás lenne. Gondolom nem.)


Megpróbálnék a tejfölös tésztábana tejfölbe egy kevés teljesen simára turmixolt túrót keverni. (Együtt turmixolva simára a kettőt.) Ha megeszi, a túró aránya növelhető fokozatosan.


Túrós táska, túrós bukta esetleg. Tojásos nokedli. A tojást próbáld minél változatosabb formában adni.


Szóval szerintem szállj le a hús témáról átmenetileg és más fehérje forrásokkal próbálkozz.

márc. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
83%

A túrógombócot eladhatod tésztának. Van túrógaluska is, több benne a fehérje, mint a simában.


Ha sütsz, a liszthez tehetsz plusz sikért. A kelt tésztának és a palacsintának jót tesz, és növeled a fehérjetartalmat.


Kevert tésztás sütikből van túrós-tojásos, viszonylag sok fehérjével, de normális tészta állagú.


Esetleg hússal töltött tészta, ravioli?


Vagy fasírt nagyon kevés hússal, nagyrészt zsemléből/kenyérből. Ha beválik, lehet növelni az arányt.

márc. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó mondjuk azok után hogy csomó mindenre írod, hogy nem eszi meg ezt se azt se, sztem nektek nem a hús a legnagyobb problémátok. Az okés hogy a gyereknek jó a súlya a percentilise alapján, de egy idő után a leírtak alapján nagyon nem lesz jó a tápanyagok aránya.


Mondjuk ha nem adsz neki péksüteményeket, meg gyümölcsöt csak a napnak olyan szakában ami nem zavarja be a főétkezést, akkor lehet ezen tudsz javítani.


Másik ami így hirtelen eszembe jutott az a vas. Nézetted már a kisfiad vérképét? Nekünk egy sima rutin orrmandula műtét előtti vérvételen derült ki, hogy a gyerek komolyan vashiányos. Válogatós volt. Kapott (és kap is kb egy éve) vasat és azóta nem annyira válogatós. Nyilván azért mindent nem, de sokkal nyitottabb.

márc. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Volt egy műtéte nem régen, néztek vérképet és rendben volt, nincs vashiánya.
márc. 17. 06:33
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Hmm. Akkor kitartás. Reméljük hogy előbb utóbb megjön az étvágya. Az én fiam is most kezd ember alakot ölteni... Igazából egészen 3.5 éves koráig a kutyának se tűnt fel, hogy alig eszik, aztán azért úgy elkezdett a súlya is inkább lefelé menni a percentilisen. Egészen addig elmentünk, hogy 5.5 éves koráig alig volt 17 kilo, de inkább 16... orvos nem nagyon piszkált vele, mert nem volt ránézésre betegesen vékony csak olyan kis törékenynek tunt.. Ha kicsit lebetegedett ingázott a súlya.. akkor inkább 16. Volt, aztán ha felgyógyult 17.. Stb. Aztán most egész jól eszik, bár nálunk a vas óta ahogy írtam. Éppen ma mértem a gyereket.. 23 kiló szóval jól behozta magát, de az is sztem közre játszik, hogy ahogy nő úgy lehet vele megértetni hogy kostoljon meg mindent lehetőség szerint és ne csak ramondja, hogy nem keri.
márc. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!