Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálásnál később mi...

Hozzátáplálásnál később mi hónapokban is csak 1-2 kiskanál menjen az újdonságból az első 2 nap?

Figyelt kérdés

3 napig kapja ugyanazt. De most ízlett neki (kivételesen), innen jutott eszembe, mert elvettem tőle, bár még evett volna kicsit.


Nem a fő allergénekre gondolok most, nyilván.


márc. 29. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ne legyél ennyire görcsös. Akik pl blw-znek, azok egyből több új dolgot tesznek a baba elé. Az meg eszik, amennyit akar. Nincs bevezetgetés sem. Ha minden egyes új ételt 3 napig kóstoltatsz, akkor az kitart 10 éves koráig. Persze, légy óvatos, de ahogy telik az idő, lég egy picit lazább.
márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Nézd, ez egy kompromisszum. Vagy vállalod a macerát a bevezetgetéssel, vagy ha valami nem jó neki, fáj tőle a hasa, akkor az nem csak enyhén fog jelentkezni, ha eleve sokat evett belőle.


Elvileg a gluténérzékenység valószínűségét csökkenti a fokozatos bevezetés, tehát ha hosszú időn keresztül csak egy kicsit kap minden nap. (Ezt csak itt a gyakorin olvastam, de logikusan hangzik.)


Mivel a mi családunkban sok az allergia, a gyakori allergéneknél figyeltem, meg azoknál az ételeknél, amik a szoptatás alatt gondot okoztak. Minden másból ehetett rögtön, amennyit akart. Reakciója semmire se lett.

márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1 Pont ezen vagyok, ma Reflexből hagytam volna szívesen, csak kivancsi voltam, hogy is “kellene”.


Egyébként én is azon az állásponton vagyok, hogy elég lenne a gyakori allergéneknél figyelni erre, nem minden egyes dolog egyenként/kanalankent egy idő után, akkor sosem lesz haladás sem ahogy írtad is.

márc. 29. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon annyira túlparázzátok ezt a témát...
márc. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit nem vezetgetek be, mindenből egyből adagot kap. Én nem pepecselgetek 2 falat kajákkal.
márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a kérdőjeles dolgokból adok elsőre kis adagot. Pl allergének vagy azok, amiktől nagyon gyakori a puffadás. A többi kajából eszik amennyit kíván elsőre is.


Viszont nálunk volt már, ami hasfájást okozott. Emiatt is csak óvatosabban kezeltem mondjuk a káposztát pl.

márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4 Te hova költöztél ki, ha szabad tudni, és ott mit ajánlanak neked?


Olvastam más ajánlást is (külföldi forrás), meg olvastam magyart is. Pusztán érdekelne.

márc. 29. 15:33
 8/9 anonim ***** válasza:
#2 A gluténérzékenység egy genetikai betegség, semmi köze ahhoz, hogy hány napig eszik 2 kiskanál almát meg répát a gyerek.
márc. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 Amit ír a 2, az a Egészségügyi szakmai irányelv, rá lehet keresni, kiadja neked az összesét, ha érdekel.. :D De ahány szakorvosi társaság, kb annyi irányelvet találsz a neten a mikorrol meg a mennyiségről, valóban írnak olyat itt, hogy a pár napig napi 200mg-al kezdd ( ez kb egy mokkáskanálnyit Lisztben van.), aztán csak fokozatosan emeld. Aztán teljesen ellentmondóan a részletek, ezt pl már nem tudom komolyan venni. Más Európa, Amerika, meg itt nálunk is a nézet például. Nem csak ebben a glutén dologban mondjuk.
márc. 29. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!