Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adható teljes kiőrlésű...

Mikor adható teljes kiőrlésű gabonafèle a babáknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Néhány napja adtam a 9.5 hónapos kisfiamnak olyan gyümölcsös bébiételt, amiben teljes kiőrlésü gabona is volt (8 hónapos kortól adható).

Mielőtt elkezdtük a hozzátáplálást, kaptunk a védőnőtől egy kis lapot, amin a fontosabb ételek szerepelnek, mikor kezdhetjük el a bevezetést. Azon a teljes kiőrlésű gabonafélék a 12+ hónapnál vannak.

Nem vettem észre semmi reakciót a kisfiamnál, allergiára vagy érzékenységre utaló dolgot. A széklete is rendben van.

Az lenne a kérdésem, ezzel ártottam valamit? Vagy miért lehet csak 1 éves kor után adni az efféle gabonákat? Az interneten nem igazán találtam rá okot.



ápr. 13. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Az új ajánlás szerint mindent be kell vezetni 1 éves kor elött.


Én is 8hónaposan adtam már nekik.


Semmi baja nem lesz, ne stresszelj rá.

ápr. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam, van-e valami "komolyabb" ok, hogy a táblázaton 1 éves kor felett szerepel. Köszönöm a megnyugtató válaszod.:)
ápr. 13. 07:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1, nehezebben emészthető

2, a legtöbb szennyeződés, endokrinrendszert befolyásoló gabonavédő szer...stb. a gabona héján megmarad, így a tk termék szenyezettebb lehet.

ápr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj a teljeskiorlesu cuccokkal, hogy feltetlenul allergen lenne.


Fuzarium fertozes miatt nem annyira ajanlott nalunk 1 eves kor alatt nagyobb mennyisegben adni, de errol is eltero velemenyek vannak. Viszont a babaknak szant teljeskiorlesu pepeket, zabkasat, stb jobban ellenorzik, ezert azok biztonsagosabbak.


En ugy vagyok vele, hogy moderaltan adok, de nem napi rendszeresseggel.

ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 írja jól, de biztos vagyok benne, ha bébiételben van, az szigorúan ellenőrzött.
ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tájékoztatást, jó ezekről tudni.
ápr. 13. 14:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!