Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vannak itt anyukák akik pürés...

Vannak itt anyukák akik pürés etetésről váltottak BLW-re?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy át szeretnék pürés ételekről váltani a BLW módszerre, a 9 hónapos kisbabámmal. Azért szeretném ezt megtenni, mert érdeklődően nyúl minden ételért és látom rajta a hajlamosságot, hogy ő is szívesen alkalmazná ezt a módszert ( amit kapott már kézbe babakekszet, és anyóséktól kukit, azt gyönyörűen elrágcsálja, és nagyon ügyesen, már 6 foga is van a kisasszonynak). Leginkább arra lennék kíváncsi hogy aki hasonló helyzetben volt, vagy átváltott valamiért BLW-re, hogy kezdte, miket adott elsősorban, a gyermekének (4 hótól kezdtük a ht-t védőnő javaslatára így már nagyon sok ételt megeszik és kóstolt, szerencsére nem válogatós). Nem tudom hogy kezdjek hozzá, mit milyen formában adhatok neki. Nagyon sok helyen utána olvastam de a pürésről BLW-re váltásról nem sok tapasztalatot vagy útmutatást találtam. Mindenre kíváncsi lennék ami a ti tapasztalatotok, és hogy ti hogy tettétek ezt. (Sajnos nemrég fedeztem fel a BLW-t mint hozzátáplálási formát ezért kezdtünk pürekkel) válaszaitokat köszönöm.

máj. 1. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem volt ez ilyen tudatos, csak egyszerűen sokkal kényelmesebb volt úgy etetni, hogy nem kellett pepecselni. Szóval én nem fogalmaztam meg, hogy most blw-re váltunk, hanem olyat főztem, amit ő is meg tud fogni: pl tészta brokkolival és hallal. Olyat adj, amit nem kell annyira rágni még. A tésztás dolgok ilyenek. De volt rántott hús vagy grill zöldségek. Kenyér falatkák, sajt, sonka, májkrémes kenyér. Puhább zöldségek: avokado, paradicsom, de kapott paprikát, jégsalátát.

Nem kell ezt túlgondolni.

máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Ő is egyébként azt kap amit mi eszünk, csak eddig mindent pürésítettem neki, igaz, mostanság csak villával törtem már össze neki mindent. De őszintén abban is tanácstalan vagyok, hogy pl egy tésztás ételt, hogy tudok úgy megcsinálni, hogy kézzel tudja enni. A tészta mellé rakom neki a felvágott brokkolit? Vagy te hogy csináltad a tálalás részét?
máj. 1. 10:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan az nem blw, amit pürével kezdenek, de szerintem ez lényegtelen, mert idővel minden gyerek átvált szilárdra. Mi ugyanígy jártunk, 7 hónaposan fedeztem fel a blwt, de nem tudott akkor még ülni se. Nekem pl ez cseszi az agyam, hogy egyetlen gyereket se ismerek személyesen, aki 6 hónaposan stabilan egyedül kiült volna, és erre se térnek ki soha a blwsek, hogy 2 hónapig még malmozzon a gyerek az asztalnál akkor...? Na mindegy, szóval mivel az én fiam szó szerint kivert a kezemből mindent, ami püré, 7 hónapos koráig nem is kóstolt szinte semmit, aztán megelégelve az egész bacakodást, adtam neki egy szelet rántott húst az ebédünkből. Az apja tartotta ülő pózban. Megragadta és úgy ette, mintha mindig is tudta volna, hogy kell. Azóta ugyanazt eszi, amit mi. Full ugyanazt. Semmi 3 napozást nem tartottunk, csak a méz, füstölt húsok, cukor meg só volt, amit figyeltünk, hogy ne.

De pl ami könnyen ehető: húsleves, tésztaételek, sült zöldségek, grillezett húsok/sajtok, csilisbab csili nélkül, rizses egytálétel, zöldségkrémek, vagy mártogatósok, avokádó, tojás, ezek a klasszikus babacsintás banán mentő receptek, tepsis vagy rakott krumpli, stb.

máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan már nem váltasz blw-re, hisz akkor már a pürés is darabosat eszik. Az már nem blw. A blw lényege, hogy a kezdetektől önállóan eszi a baba ugyanazt, amit a család is.
máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A solid starts oldal/app segíthet, hogy milyen formában tálalj neki.
máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy 6 hónapos korában elkezdtem pempőkézni. Aztán ő meg belemarkolt a szendvicsembe és elkezdte rágcsálni.

6,5 hónapos korában már csak azt adtam neki amit mi ettünk.


Mist 15 hónapos, mindenevő.

máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Kisujj nagysagra vagjad az etelt es puha legyen. Szolo, bebei paradicsom fulladas veszelyes szolva negyedeld vagy "hosszaba" vagd el
máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
máj. 2. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!