Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sok bébiételtöl lehet valami...

Sok bébiételtöl lehet valami probléma?

Figyelt kérdés

Családi okok miatt sajnos egyenlőre a párommal és a 8 hónapos babámmal panzióba kellett megszállnunk 2 hete, és itt sajnos nincs főzési lehetőség. Szépen ahogy a táblázat is írja úgy haladtam az új ételek bevezetésével de 2 hete sajnos kimaradtak ételek amit már be kellett volna vezetnem és igazából mivel 8 hónapos már pl a paradicsomot,karalábét, kellbimbót stb.. már szépen be kellett volna vezetnem mert igazából a korához megfelelően tápláltam ételekkel tehát pl 6 hónaposan a csirkemellet,rizset bevezetem.. Igazából 2 hete csak a Kecskeméti bébiételeket eszi és persze olyan alapanyagokból amit már megszokott tehát pl olyat választok neki hogy csirkemell répával! Attól tartok hogy eleve a bébikajához fog szólni és a fő ételt elfogja utasítani a másik hogy fogyni fog mert ugye a bébiétel nem a leg táplálóbb étel a baba számára főleg nem mindennap.

Meg ugye van benne szinzék hiába van rá írva hogy tartósitószer,szinezék mentes! Igazából tápszeres a babám és még ugynézki hogy 2 hetet itt töltünk és addig is aggódom hogy nehogy baja legyen ettől a sok bébiételtöl és hogy nehogy ne gyarapodjon a súlya

Volt már valaki ilyen helyzetben?



máj. 19. 02:30
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Mondok egy meredeket: akkor se lenne semmi baja, ha hagynád a p..ba most a hozzátáplálást és még 2 hétig full tápszeres lenne. Akkor fix, nem szokna hozzá semmi olyanhoz amit nem akarsz és a súlyával se lenne gondja.

Sokat voltam az egyik gyerekemmel kórházban, bent sose erőltettem a ht-t, nem kellett a macera, még örültek is bent, hogy szépen issza a tápszert és nem pár kalóriányi pépen nyammog, ami se ndm tápláló, és köze nincs a felnőtt ételhez (ki eszik felnőttként répapépet csirkével összeturmixolva?).

máj. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Semmi baja nem lesz.
máj. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Attól semmi baj nem lesz, ha valamit nem most vezetsz ne, a táblázat inkább arról szól, hogy már EHET, nem arról, hogy KELL ENNIE.

Eleve van egy csomó szezonális gyümölcs, zöldség, amit nem mindig tudsz "időben" bevezetni: kisfiam pl. ősz baba, mire elkezdtük a hozzátáplálást tavasszal, már híre-hamva sem volt a sütőtöknek a boltokban, így azt csak ősszel, kb. egy évesen kóstolta először...

De ebben az esetben szerintem is adhatsz neki nyugodtan csak tápszert meg nyers gyümölcsöt, nem lesz semmi baja egy hónapig.

máj. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
93%
És amire azt írják,hogy nincs benne színezék, meg tartósító abba nincs.Mert ha egy bekapnak egy ellenőrzést,és színezéket találnak benne, akkor bizony bezsebelhetnek egy jó 10 vagy 100milliós bírságot,meg a hatalmas negatív hírverést.
máj. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A kecskemétinél max a hozzáadott cukor a probléma.

Kb az az egyetlen márka, amit cukroznak.

máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne legyél már ennyire görcsös...rossz volt olvasni amit írtál
máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Én vegyesen adok neki. Adok neki olyat amit én csinálok és babakaját is. Nem lesz baja ha kap néha babakaját nyugodj meg. Ennyire szerintem nem kell rágörcsölni. Múltkor kórházba került a fiam. Tudtam neki így pürét adni, mert megette az üvegest is ott főzni nem tudtam benn ugyebár és nem a lakhelyünkön volt, így még hozatni sem tudtam be a kajáját. Ő meg csak tápszeren már nincs el. Szóval én azt mondom azzal sincs baj, ha néha azt kap.
máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Én se főzőgettem semmikor neki, hanem bébiételeztünk. Teljesen jól elfogad mindent, mostmár azt eszi amit mi. Semmi gondunk nem volt. Ha meg rá van írva hogy nincs benne színezék, akkor nincs benne. Nem kell összeesküvést látni minden mögé. A bébiétel nem ördögtől való. Érdemes minőségi bébiételt venni, nem pedig a legolcsóbbat. Olvasd el az összetevőket mindig pl.:Só- és cukortartalmat stb.

Ne pánikolj rá, semmi baja nem lesz.

máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Hú, nagyon túlparázod. A bébiétel nem méreg 😂

Sokkal szigorúbban ellenőrzik, mint bármilyen más élelmiszert. Ha nincs benne tartósítószer és színezék, akkor fogadd el, hogy nincs és kész.

Nem tudom, milyen táblázatot követsz, de az biztos, hogy semmi baja nem lesz, ha nem pont 8hónap+0 naposan vezeted be a kelbimbót🙄 Használd inkább a józan eszed. Minden országban más egy kicsit, a helyi jellegzetességektől függően. Máshol is élnek egészséges gyerekek. Sőt! Illetve akik mondjuk egyáltalán nem adnak bébiételt, mert például saját veteményesük van, elsősorban szezonális zöldségeket, gyümölcsöket adnak, akkor is, ha épp nem az jönne. Tudod, mi bajuk lesz? Semmi. Minden allergént vezess be egy éves kor alatt és ennyi.

máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Úgy tudom, ez a hozzátáplálási táblázat már elavult. Van néhány kivétel, amit bizonyos életkorig nem javasolnak adni, de amúgy adhatod neki akar azt is, amit ti esztek, ha nem túl sós és fűszeres.
máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!