Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Allergiás a padlizsánra?

Allergiás a padlizsánra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7,5 hónapos, tápszeres. Ma kapott negyedszerre padlizsánt, és az utóbbi két alkalommal már etetés alatt apró, csalánszerű kiütések jelentek meg a szája körül, és az állán, tehát ahol hozzáért a bőréhez. Első két alkalommal szívesen ette, de ez utóbbi kettőnél már vergődött egy kicsit a székében, ma már oda se adtam neki az egészet. Ezek a foltok maguktól elmúlnak fél óra alatt. Valamelyik fórumon olvastam, hogy padlizsánnál kezdetben ez normális, de azért kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.

Úgy gondolom egy időre elhagyom a padlizsánt.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 10. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, igaz én akkor tettem bele neki tejszínt is. Azóta meg nem evett.

A nagyobbiknál a majonéz váltotta ezt ki, de már az sem.

2012. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez allergia. A testén nem volt csalánkiütéses?Kalciumot, vagy fentil cseppet kell neki adni.

Ez nem játék, mert akár belül is bedagadhat a nyelőcsöve, nyelve, megfulladhat.

A magjait is megette? Egy jó darabig ne adj neki.

2012. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, a magokat kivágtam belőle, arra vigyázok mindig, már második baba. :) A testén sehol máshol nem volt kiütés.

Nem tettem bele tejszínt.

Akkor elhagyom, köszi szépen!

2012. máj. 10. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!