Almalé 3 hós babának?

Figyelt kérdés

3 hós kisfiam (csak anyatejes és minden szempontból igen fejlett) már két hete kinézi a szánkból az ebédet, ezerrel tátog és általában sírdogál is egy idő után, ha nincs eredmény. Ma is előadta a műsort, pedig egyébként 4 óránként szopizik, és még csak 2 óra telt el akkor az előzőtől. Odavettem az ölembe az asztalhoz és adtam neki kiskanállal egy kis almalevet (kb. 15 ml, természetesen nem bolti, hanem frissen préselt). Nagyon mosolygott, majd letettem, és minden oké volt, ettünk tovább. :)


Az érdekelne, hogy valaki csinált-e már ilyet, és hogy lett-e belőle bármi gond, illetve hatással volt-e a későbbi hozzátáplálásra. Előre is köszönöm a válaszokat!


Megkérem, hogy azok akik nem próbálták, ne írjanak, és nem az "én sosem adnék egy ennyi idős babának almalevet" válaszokra vagyok kíváncsi!!!



2012. máj. 16. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Kutya baja nem lesz tőle! Nyugodtan adjál neki, ha ennyire szereti. A hozzátáplálással még ráértek, de ettől biztosan nem lesz baja. A nagy melegbe, ha megszomjazik, akkor lehet hígítva is adni almalevet. Ha éppen nem akarod mindig szopiztatni.
2012. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
A tápszeresek már kapnak 3 hónaposan almát. Nyugodtan adj neki
2012. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Mert éppen frissen préselt almalevet ettetek? :)

Na mindegy, csak viccelek.

Amúgy baja nem lesz, a levét én is adtam már 3 hónaposan, mondjuk az én lányom tápszeres volt, és borzasztóan szorulásos. De az almalé segített neki.

2012. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
az hogy te mennyi idősen látod érettnek a babádat te tudod..annyit mondanék hogy az enyém 16hónapos és az almalétől ha kap mindig fáj egész éjjel a pocija,aludni sem tud..amugy az enyém is ennyi idős volt amikor egy bio-alma bébiételből kapott egy kiskanállal.. nem lett semmi baja..:)
2012. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

na valami okoska überanya elkezdett itt lepontozni

A gyereknek semmi baja nem lesz ha almalét kap 3 hónaposan. Nem befolyásolja a a hozzátáplálást sem.

Számtalanszor elmondjuk az anyukáknak, hogy a késleltetett táplálás (még a javasoltnál is később adnak ételeket) nem jó, hozzájárul az allergiák kialakulásához, hátráltatja az enzimtermelés kialakulását, az emésztés fejlődését.

Ezért van pl. a glutén már kötelezően előírva, mert ha nem kapja meg a baba AKKOR lesz allergiás.

Tehát adj nyugodtan

(orvos)

2012. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó véleményét osztom, minden tekintetben. Nyugodtan adj neki. Mostanában ez a "hat hónapos korig semmit mert maga az ördög szállja meg a babát, ha a mindenható anyatej mellé bármi mást is adsz"- elv nagyon túl van misztifikálva, környezetemben tapasztaltak alapján még csak értelme sincs. Ahány gyereket csak szoptattak hat hónapos korig ismerősök körében, mindegyik éppoly beteges, mint bármelyik más gyerek, a sors fintora hogy egyik még allergiás is mindenfélére....a másik meg két éves lesz, pár hete még szopott mondván jaj de über-egészséges lesz ovis koráig szopizik, mégis kéthavonta elkap egy vírust.
2012. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Semmi baja sem lesz. Én anyatejes babámat is elkezdtem kóstoltatni 4-4,5 hónaposan. Nem volt még beteg. És nem is fintorog az ételtől, a zöldségektől, mint azok a babák, akik 6 hónapig csak anyatejen éltek.

Le lehet pontozni, én felpontoztam mindenkit!

2012. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kerria ***** válasza:

Szia, az én kislányom sajnos tápszeres volt, nekünk 3 hónapos kortól terápiás hozzátáplálást kellett alkalmazni, mert székrekedése volt szinte állandóan (pedig több tápszert is kipróbáltunk). Emiatt kezdük el adni neki a szilvát és a barackpépet, ettől szerencsére megoldódott a dolog.


Későbbi hozzátáplálásnál a főzelékeket nehezen fogadta el, én ennek tudom be, mert a gyümölcsökkel semmi bajunk, a zöldség viszont nagyon nehezen ment eleinte (kb 1-1,5 hónap). DE ez nem biztos hogy emiatt van.

2012. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz.
2012. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"mindenható anyatej" :-DDD

Persze, adj neki! Semmi baja nincs akkor meg pláne:-) Erős fiú lesz belőle! :-)

2012. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!