Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek? 8,5 hónapos...

Mit tegyek? 8,5 hónapos lányomnak semmi sem ízlik.

Figyelt kérdés

6 hónapos kora óta próbálkozom a hozzátáplálással. Minden nap kap valamit, de hiába variálok a gyümölcsökkel, zöldségekkel, pár kanálka után nem kell neki semmi, csak szopni akar. Próbáltam már az almát, sárgarépát, sütőtököt, banánt, meggyet, krumplit, rizst és ezek variációit. A védőnő azt javasolta, hogy csináljam hígra, mert akkor biztosan elfogadja, de úgy sem eszik belőle többet 4 kanálnál.

Mit tegyek? Próbálkozzam a túró bevezetésével, hátha az bejön neki? Már kifogytam az ötletekből... :(



2012. máj. 17. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos segíteni nem tudok:(Az én kisfiam is ennyi idős és ugyan ezt csinálja:(Én a fogzásra gondolok,hogy talán azért nem akar enni.Még egy foga sincs.
2012. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az enyémnek május elején pár nap különbséggel bújt ki az első két foga, azóta semmi. Nem hiszem, hogy a fogzás lenne az oka, hisz akkor most már azért rendesen ennie kéne, de inkább éhezik, minthogy megegye a "házi koszt"-ot. :)

Kitartás Neked is, talán nemsokára lesz ez jobb is!

2012. máj. 17. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős és ugyanilyen válogatós. Segíteni sajnos nem tudok, mert nálunk is minden próbálkozás kudarcba fulladt, de legalább tudd, hogy nem vagy egyedül ebben a helyzetben.
2012. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, majd alakul, amíg szopik addig meg nem éhezik. Majd szépen lassan egyre többet fog enni. Lehet neki még nagyobb szüksége van a tejre, tudják ők mi kell nekik.
2012. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. máj. 17. 12:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj:)! Az én kislányom másfél éves,szopik, érdemben 2 hónapja eszik. Mi BLW"elven" tápláltunk hozzá, pont ezért mert nem érdekelte semmi kanalas- pépes trutymó.

A kizárólagosan és sokáig szopó babáknál egyáltalán nem ritka egyébként, hogy másfél éves korukig nem nagyon érdeklődnek a kaja iránt, csak mutatóba, az ze kedvéért. És ez így is jó. Ha nem lesz elég neki az anyatej, al fogja fogadni az egyebeket is. Tudod, egészséges gyerek terített asztal mellett nem marad éhen:D!

MÉg valami:) : szerintem most pár napig pihentesd a dolgot, mert az írásod alapján kicsit el vagy kenődve, és a babád ezt a hangulatodat társítja az evéssel, ami nem jó. Pár napig ne is kínáld, így nem ér Téged kudarcélmény, aztán jókedvűen újra próbálkozhatsz. Kínáld, ha nem kéri, nem baj. Majd fogja:).

2012. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az a BLW?
2012. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Baby- led weaning (baba által "irányított" hozzátáplálás



[link]

[link]

[link]

2012. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!