Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tápszeres babák anyukái!...

Tápszeres babák anyukái! Mikor kezdtétek el a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Mikor kapott mást is a tápszeren kívül a babád?Mivel kezdtétek?

2012. jún. 8. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
4. hónapot töltöttük 2 hete, akkor kezdtem el neki a ht-t. Almalével kezdtünk, majd reszelt alma. Az nem nyerte el tetszését. Ezután a krumpli-répa főzelék következett, és itt tartunk most. A 7végén meggyet fogok neki adni, illetve krumplis-brokkolis főzeléket.
2012. jún. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 3 hónaposan lett tápszeres, 2 hónapos korától,már ki kellett tápszerrel egészíteni sajnos,3,5 hónaposan kapott alma levet,almát dinnyét,tejpépet,majd 4 hónaposan barackot,krumplit,répát,céklát,majd szépen fokozatosan először gluténnal kb 6 hónaposan találkozott akkor kapott először húst is,13 hónapos jó evő,nincs allergiája semmi baja,szinte mindent eszik,nagyon szereti a tejet.

Ha gondolod leírom hónapról hónapra hogyan ismerkedett az ételekkel.+ étkezést váltottunk ki egyszerre kb 6 hónapos kora óta már csak napi 2x kap tápszert 1éves kora óta 2x kakaót/tejet,este még tápszert.

4. hónap:alma,őszibarack,céklakrumpli,répa,dinnye

5.hónap:meggy,körte,sütőtök,borsó,banán,sárgabarack

6.hónap:rizs,tök,brokkoli,gesztenye,fehérrépa,cukkini,csirkehusi(glutén:keksz,kekszes tejpép,majd főzelék liszttel sűrítve)

7.hónap:túró,szilva,saláta,sóska,nyuszi hús

8.hónap:kiwi(mag nélkül),vaj,sajt,karfiol,joghurt,máj

9.hónap:tojássárgája,zeller,karalábé,kelkáposzta,sertés hús,kelbimbó,saját készítésű pizza,húsleves

10.hónap:narancs,káposzta,tejszín,tejföl,marhahús

11.hónap:higított házitej,tej krumplipürében,azt eszi amit mi

12.hónap:méz,tojásfehérje,tojásból készült ételek,paprika,paradicsom,retek,hal


minden ételt úgy kóstoltattam,hogy egyik nap pár kanál 5-6,ha nem volt semmi baja másnap egy nagyobb adag,ha akkor sem volt baja utána már nem aggódtam a mennyiségen, a tejtermékeknél kicsit lassabban haladtam

2012. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, almával kezdtem. 6,5 hósan kapott először csirkemellet, addig csak gyümölcsöt és zöldséget evett (alma, körte, őszibarack, krumpli, sütőtök, cékla, sárgarépa).
2012. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:

3. hónaposan terápiás céllal, ugyanis székrekedésess volt. Nagyon sok tápszert kipróbáltunk, és mindnél ez volt a végeredmény...


Így 3 hónaposan elkezdtük a szilvapépet, és a barackpépet, ez megoldotta a székelési gondokat

4 hónaposan jöttek a főzelékek

5 hónaposan a husik és a keksz

6 hónaposan még ezt folytatjuk...


Burgonyát nem szerette, a sütőtök sem tartozik a kedvencei közé, de szerencsére megeszik mindent! Inkább a savanykás ízek jönnek be neki, mint az édesek...

2012. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Disi ***** válasza:
5 hónapos múlt mikor elkezdtük december elején. Azt a hónapot végig kínlódtuk, volt hogy evett 5-6 kanállal, aztán meg csak 2-vel. Aztán januárban az apja kenyeret evett előtte és úgy nyitotta a száját mint egy kismadár :))) Akkor azt hittem a kenyér a kulcs (arra kentem a zöldségkrémeket hogy ismerkedjen az ízekkel), aztán rájöttem hogy mindegy csak darabos legyen. És egy idő után már a kanál is szóba jöhetett. Nem tudom hogy a darabos ételt megette volna-e már decemberben is vagy egyszerűen neki még korai volt az egész.
2012. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!A kislányom még csak 2és fél hónapos.Még nem tudom mikor kezdjem, nem beszéltem még erről a védőnővel.(Nagyon jó védőnőnk van szerencsére):)Minden jót Nektek!
2012. jún. 9. 19:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló!Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad...:)
2012. jún. 9. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Enyém anyatejes volt majd 3 hósan már kezdtem tápszert is adni, hogy le tudjam majd választani, meg neki is jobb volt és 3,5 hósan mér kezdtem a hozzátáplálást.
2012. jún. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!