Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hányhat babám a Sinlactól?

Hányhat babám a Sinlactól?

Figyelt kérdés
Próbálkozunk kb másfél hónapja a hozzátáplálással, de nem haladunk túl jól. Most majdnem 7 hónapos. Háromszor is előfordult, hogy 2-3 órával evés után sugárban hányt, álmából kelt fel, és utána 1-2 hétig a kanáltól is sírt. Mindhárom alkalomban csak a Sinlac volt a közös, pedig az ételallergiás babáknak van! Nem értem!

2012. jún. 16. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Máskor nem evett Sinlacot, csak ekkor a három alkalommal?

Mert ha igen, akkor a Sinlac a bűnös. (Lehet nem allergiás rá, hanem valamiért nem bírja a gyomra...)

Ha viszont máskor is evett már, és nem mindig hányt, akkor lehet más az oka.


Orvos amúgy látta már? A sugárban hányás azért nem olyan jó...főleg hogy nem egyszer fordult már elő. Nem refluxos? Nem bukik sokat? Nincs egyéb baja?

Hozzátáplálás megy amúgy? Minden mást szépen megeszik?

2012. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mondjuk én simán el tudom képzelni, hogy attól van.

a hányás nem allergia jel, hanem inkább megfeküdte a gyomrát. a rizs nagyon tömény, nem véletlenül ajánlják estére mert eltelít, a szentjánoskenyérmag meg baromi édes, bevallom attól én is hánynék ;)


próbáld ki, hogy csak délelőtt adsz neki sinlacot és savanykás gyümivel keverve, mondjuk meggyel

2012. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdtük a hozzátápit, szépen eszegetett. Aztán egyszer vacsira kapott csak 200ml sinlacot, 3-4 óra múlva sugárban hányt (éjjel). Másnap már alig akart enni, csak szopni. Következő nap megint kapott délelőtt sinlacot almával, kb 3-4 falatot, mert nagyon tiltakozott, 1-2 óra múlva megint sugárban hányt. Ez egy hónapja volt, azóta teljesen elutasítja a kanalat, cumisüveget, mindent, csak szopik. Most 2-3 napja kezd megtörni a jég,délelőtt evett krumpli-csirke-körte pürét, tegnap banánozott de ma este megint előkerült a sinlac és ez lett a vége. Remélem nem undorodik meg újra az evéstől! Ezeken az alkalmakon kívűl egyszer kapott sinlacot, amikor megvettem, de utálta, almával is alig ette meg, de akkor nem hányt. Azóta meg csak a 3 hányós alkalomkor evett.
2012. jún. 16. 23:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ételeket egyesével kellene bevezetni, nem tudom ez megtörtént-e. A krumpli-csirke-körte is elég nehéz ha előtte nem szokta meg a gyomra. Szerintem amíg ebben a stádiumban vagytok, egyszerre csak egyfélét próbálj meg neki adni. És szerintem hanyagold a Sinlacot.
2012. jún. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hányhat tőle, és sajnos mindenre lehet allergiás, az ételallergiásoknak készült pépre is. Hagyd el, próbálkozz helyette mással. (Mi az oka, hogy ragaszkodsz hozzá?)


(Én pl. a hipoallergén, bio kozmetikumokra és az aloe verára vagyok allergiás - pedig nem szabadna, de ez van. Ellenben remekül tűrök minden, sokak szemében már-már vegyik fegyvernek minősülő krémet, alapozót stb.)


Orvos anyuka

2012. jún. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha jól értem akkor elkezdted a bevezetést a 10óraival és pár nap múlva egyből 200ml sinlaccal ki is váltottad a vacsit?

hát ettől önmagában hányhat, hol itt a fokozatosság?

egy étkezés kiváltása kb. 2-3 hét, tehát a 2 étkezés 1 hónap minimum!

tartsd be a fokozatosságot, ne terheld a pocakját!

2012. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hányta már ki, többet nem adtam neki.
2012. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!