Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Darabos ételt mikor és hogyan...

Darabos ételt mikor és hogyan kezdtétek bevezetni? Mivel? Pl. Főtt répa nagyobb darabokban, stb?

Figyelt kérdés

Nem nyelte félre elsőre a baba?

Kislányom 8 hós és 2 foga van, de még nem adtam neki darabos ételt.



2012. szept. 19. 07:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon későn jöttek a fogak (8 hósan az első,aztán 2 hónapig semmi). Vettem bébiételt mindig, h megnézzem milyen, aztán hasonlót főztem neki én is. 8 hósban volt darabos répa, durum tészta,rizs, sajtkocka. nehezen megy még nekünk is, nem mindig akarja megenni. Kicsik a darabok benne, ezt nem nyelte még félre. Nagyobbat én se mertem neki még adni. Először tolta ki a nyelvével, aztén viccesen megmutattam neki h mit csináljon vele, és utánozta. Az ínyük nagyon erős, tudnak azzal is "rágni"
2012. szept. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én abban hiszek hogy ha meg tudja fogni és magától a szájába tenni akkor képes meg is enni. Van erre szakmai magyarázat is de józan paraszti ésszel is így logikus.

Elé tettem krumplit és répát főve felkockázva.Először csak piszkálta , aztán próbálgatta majd a szájába vette.Amikor ez profin ment a kajájába is csempésztem darabosat és a rizst sem turmixoltam pl pépesre...

Bár neki 8 hónaposan 8 foga volt.

Azért erre is kell figyelni,biztos vagyok benne ez is összefügg.Ugye a rágás és emésztés közt is komoly összefüggés van...Én tanácsolom neked ezt a módszert ,semmit nem erőltet , és a félrenyelés kockázata is minimális (egyébkét azt is írják hogy az öklendezés az nem valami rosz,hanem pont hogy eltávolítja az olyan dolgot amit még képtelen megenni)Ugye ahogy magától képes szájába venni ,ennek a veszélye is igen kicsi

2012. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!