Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos babám a darabos...

9 hónapos babám a darabos ételt nem eszi meg, kiköpi. Mit csináljak? Még nem érett hozzá?

Figyelt kérdés

Ha pl. banándarabokat rakok elé az asztalra azt max. szétnyomkodja, ha néha rak is a szájába 1-1 falatot, csak szétnyammogja és köpi ki.

Ha az ételébe (pép) kerül olyan amit nem turmixolok csak villával összenyomok azt is úgy eszi mintha pép lenne, nyeli egyből, nem rágja meg.

Még kicsi hozzá hogy szilárdat a saját kezével a szájába tegyen és úgy egyen, nem érett meg még rá? Vagy annyira megszokta hogy én etetem hogy ezért nem megy neki?

Ti hogy csináltátok?

4 foga van.



2012. okt. 25. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Várj egy kicsit, és próbáld meg később, mondjuk 2 hét múlva. Fiam is így volt, plusz hiába raktam akármit elé, ő csak szétnyomkodta és lehajította a földre, esze ágába sem volt bekapni. Most 11 hónapos, és van hogy csak úgy hajlandó enni ha elé rakom a pici kenyérfalatkákat és ő bekapja. Hidd el fogja ő is szeretni a darabosat, de minden gyerek más időben. Nem vagytok még lemaradva.
2012. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

szia!


A húgomé már 10 hós múlt, de még csak pépet eszik, darabosat kiköpi. Azt mondta a védődője, hogy amíg a felső 2 foga ki nem nő, addig ne is fogja enni.

Ahogy látom, a tiédnek már kinőtt alul-felül. Szerintem hamarosan fogja enni. Lehet, még nem jött rá, hogy is kellene megrágnia.


Nem tudom, hogy egy 9 hónapos gyereknek kell-e tudnia magától enni. Szerintem ő még kisbaba.

2012. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerintem a fognak nem sok köze van a darabos evéséhez, mivel fiamnak alul van csak kettő, de már szépen eszi a darabosat. Elég kemény a picik ínye, hogy rágni tudjanak.
2012. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Golan Trevize ***** válasza:

"Azt mondta a védődője, hogy amíg a felső 2 foga ki nem nő, addig ne is fogja enni."


Ez hülyeség.

Darabos puha gyümölcsöt fogak nélkül is meg tudják enni. És meg is eszik.

2012. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sztem is várj vele még akkor. az én lányom megette a darabosat, de nem rágta meg. még egy évesen is, amikor hányt, akkor láttam, hogy mekkora darabokat nyel le.
2012. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég kemény az ínyük, tehát elméletben képes lenne rá. nálunk mégis csak nagyon lassan alakult a darabos-dolog. ugyanis folyamatosan félrenyelt és emiatt többször kellett fuldokolva kikapni az etetőszékből. most két éves, 12 foga van. hihetetlen lassan eszik és rág, nagyon alaposan minden falatot, de fokozatosan kezdett kenyeret, felvágottat, banánt enni. most már a húst se kell turmixolni, de zat elég sokáig, bő másfél évig kellett. és mondjuk húst most is szívesebben eszik darált húsos ételből, mint mondjuk egy rántott vagy szelet húst, de megeszi és egyre ügyesebb egyedül is. ő elég lassan érzett rá, de megtanulta. 9 hónaposan nem vagytok elkésve semmivel. pihentesd egy-két hétig a dolgot, aztán kínáld meg újra, más darabossal.
2012. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsi, a védőnő mondta, mi meg elhisszük neki. Csak ő ért hozzá jobban...ez a szakmája, hogy tanácsot adjon, vagy nem?
2012. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:

Nekünk kifejezetten ostoba a védőnőnk.

Hülyeségeket beszél, látszik, hogy semmivel nincs képben, csak mond valamit, ami az eszébe jut, a kiskönyvet nem képes hiba nélkül kitölteni, például minden esetben legalább az egyik gyereknél rossz adatot ír be, stb.

2012. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor várok vele és 1-2 hét múlva újra próbálkozom.
2012. okt. 25. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!