Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kiváltott étkezésnél nálatok...

Kiváltott étkezésnél nálatok előfordul hogy 2óra múlva megéhezik? Vagy ez már nem is nevezhető kiváltottnak? Nálam tapasztaltabb anyukák mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az első 2-3 hónapban ez volt.

Megevett 100-120 ml barack+alma kombót, és 1 óra múlva kérte a szopit.

Amíg nics benne glutén, hús, sajt, tojás, tehát valami tartalmasabb, addig a tej/tápszer tápanyag-tartalma magasabb, mint a főtt étel.

2012. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet megpróbálok keverni bele kekszet a védőnő is tanácsolta. van mikor kibírja máskor meg nem. változó. nem sürgetni akarom a dolgot, de már több mint 2hónapja hozzátáplálok, egyet jó lenne kiváltani. a többi bőven ráér még :)
2012. nov. 6. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:

konkrétan mire gondolsz?


úgy van az ideális étkezés, hogy a reggeli és a 10órai között 2 óra telik el, a 10órai és az ebéd között 1,5.

tehát a 10órai gyümölcs köztes étkezés.

ebéd után 3,5 órával van uzsonna és arra rá 4 órára a vacsora, ugye az uzsonna valami laktatóbb, pl. péksüti, lassan bomló szénhidrát, ezért telik el sok idő a vacsiig.


persze nem azt mondom, hogy így etesd, igényeihez igazodj, de nagyobb korára biztos, hogy így lesz, az ovi miatt más választás nem igen van :)

2012. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mikor azt írtam hogy a többi ráér a többi étkezés kiváltására gondoltam. Lányom 7hónapos, úgyhogy még csak az első étkezés kiváltásánál vagyunk. vagyis próbálkozunk :). ebédre már adok neki zöldséget meg egy kis husit, szerencsére szereti őket. de azt még nem akarom kiváltani. jobban is csúszik neki mint a délelőtti gyümik. :)
2012. nov. 6. 13:15
 5/7 A kérdező kommentje:
bocs szerintem félre értelmeztem a kérdésed. gyümire gondoltam :)
2012. nov. 6. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:

akkor semmi gond :)

a gyümi gyorsan bomló szénhidrát, tehát víz+cukor, a szervezet 1,5 óra bontja le. ha 2 órát is kibír vele az nagyon jó!

10órai kor van, ebéd f12-kor van általában, így ezen ne akadj fenn, ki van az váltva, teljesen normális, hogy nem 3 óra múlva kéri az ebédet!

mondom, oviban is így van, ha egy 5 évesnél normális akkor a 7 hónaposoddal sincs semmi gond :)))

2012. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
okés köszi :) csak én a 3órát szoktam betartani mármint 3óránként szoktam etetni és így kicsit felborul a napirend de sebaj :)
2012. nov. 6. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!