Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos babátoknak milyen...

9 hónapos babátoknak milyen összetevőkből főztök, már én unom az étrendét?

Figyelt kérdés

Krumpli, répa, karfiol, spenót, hagyma, sütőtök, tök, brokkoli, durumtészta,paradicsompüré, gesztenye, rizs, husi, máj, hal...ezeken kívül miből lehet még ebédet főzögetni?

Az összes fantáziám lehagyott már, mindenféle variáció volt már, uncsinak találom, bár ő jó ízűen megeszi...

Ötletek?



2013. jan. 2. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
ugyanígy vagyok. én ma megkóstoltattam vele a húslevest nagyon ízlett neki. már én se tudom feltalálni magam. úgy vagyok vele hogy tejet mézet ilyeneket nem adok neki előbb mint lehetne de biztos megkóstoltatom vele a mi kajánkat néha ha épp olyat főzök. (ma pl brokkoli volt husival ezt eddig is ette csak nem ilyen ízesítéssel. ízlett neki)
2013. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

tejföl, sajt, joghurt? nagyon jól lehet velük variálni :)


cékla, cukkini, saláta, fehérrépa, zeller, spárga, kelbimbó, spenót, sóska (max. heti egyszer), passzírozott borsó amik az én táblázatom szerint adhatóak


egyébként amíg jóízűen megeszi, nincs gond :)

2013. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk holnap rakott krumpli lesz, abból fog kapni, tojásfehérje és kolbász nélkül, tejföl helyett joghurttal. Ezen kívül adhatsz neki zöldbabot és zöldborsót is, de hidd el, ők még nem vágynak annyira a változatosságra, mint a felnőttek.
2013. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

cékla, és spárga, mindkettőt krumpli mellé főzeléknek ajánlom.

A spárgából a zöld ízletesebb,és nem kell hámozni, mint a fehéret.

A céklát még lehet sütni is, mint a sütőtököt.

Meggyet is ehetne. gyümipépnek,

zöldborsót is kihagytad.

van letölthető babaszakácskönyv a neten, ha érdekel...

2013. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)

A borsó csak kimaradt, azt is szokott kapni, már egy ideje nem is passzírozom, csak turmixolom.

Igen a sajt, túró még nem nagyon képezi szerves részét az étrendjének, mindig utólag jut eszembe, mikor már megette, hogy most se tettem bele, pedig mindig van itthon :)

A spárga is jó ötlet, azt úgy is szeretjük.


Egyébként én is egyre gyakrabban vagyok úgy, hogy a mi kajánkól kap pár falatot, hogy ismerkedjen az ízével...szereti is. Ma például a sárgaborsó főzelékből kapott pár kanállal.

Valahol azt olvastam, hogy már hüvelyeseket, mondjuk baba, lencse, és káposztaféléket is kaphatna. Valaki próbált már ilyesmiket adni? Nem fog fájni a pocija? Mondjuk a sárgaborsó is ez a kategória....meglátjuk milyen éjszakánk lesz, bár tényleg csak kóstolgatott...

2013. jan. 3. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!