Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Cukkinit hogyan adtok a...

Cukkinit hogyan adtok a babátoknak?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos múlt a kisfiam.Hozzátáplálom és a védőnő javaslatára cukkinit adjak neki. Sütve vagy főzve adtátok ti a babának?Én most megsütöttem, nem tudom milyen lesz!Receptet tudtok mondani, hogy esetleg mivel lehet párosítani, elkészíteni?

2013. ápr. 13. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

párolva?


de cukkinit nem szokás előre adni neki

alma krumpli barack répa szokott lenni az első

2013. ápr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is az elsők között mondta a cukkinit. Én pároltam majd leturmixoltam. Elöszőr semmivel nem párosítottam, majd amikor lehetett rizzsel csináltam.
2013. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Már 4 hónapos kora óta eszik. Alma, répa, krumpli, öszibarack, sütőtök, cékla és most a cukkini, spenót,sóska.

A cukkini barátságosabb azzal kezdtem. De mivel inkább hazait adom neki, így muszáj vagyok elkészíteni. A babakajákat telenyomják liszttel-ahogy olvastam, jobbnak látom ha magam készítem el. Persze van amikor én is üvegeset adok neki, pl őszibarack, de ha tehetem megfőzöm, vagy sütöm neki az ételeket. Mert így hamarabb megszokja a hazait. De eddig bevált.Most a cukkinit felkarikáztam, beraktam a sütőbe, amikor megsült 1 almát reszeltem hozzá, összeturmixoltam, tettem bele 30 ml tápszert,hogy picit laktatóbb és hígabb legyen. 160ml-re jött ki összesen. Bepuszilta simán. Örülök neki, hogy egy étellel több, amit megehet, és meg is eszik.

Receptekre, ötletekre lennék igazából kíváncsi, ki hogy adja a gyermekének a cukkinit.

2013. ápr. 13. 09:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Én krumplival együtt megfőztem, a végén leturmixoltam. Szereti :-) főleg már csirkemellel.
2013. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én, amiket felsoroltál, már mindent adtam a babámnak, de cukkinit még nem! Sajnos a kislányom nehezen szokik hozzá az új ízekhez!
2013. ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9 hónapos a babám, én minden zöldséget főzök (védőnő mondta). A cukkinihez krumplit teszek, meg husit. A múltkor tettem hozzá egy pici brokkolit, úgy is ízlett neki. Bár nekem az a bajom, h nagyon híg krumplival is, és a babám jobban szereti a sűrűbb kajákat. (a cukkinit, brokkolit 7 hónapos kora óta kapja, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást)
2013. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Látom mindenki főzte.Legközelebb én is kipróbálom úgy.
2013. ápr. 13. 09:59
 8/11 anonim ***** válasza:
teavajon megpárolod rizzsel és csirkemellel turmixolod.
2013. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Húst még nem adnék neki,meg rizst sem evett még, úgyhogy az ilyen kombókat későbbre hagyom, de szerintem 1 hónap múlva már ezt is enni fogja!(remélem)Köszi
2013. ápr. 13. 11:29
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

Bocs, hogy belekérdezek, de azt írtad, hogy hazai cukkinit vettél. Biztos hazai a cukkini? Nem nyomják tele védőszerekkel a fóliasátorban?, mert a térdig érő hóban nem biztos hogy megtermedt.

Nekem is 6 hós a babám, de még nem mertem cukkinit és társait adni neki ezért. A Ti védőnőtök mit mond, mert az enyém szerint csak biotermelőtől vegyek mindent, igen ám, de ott is szezonvége van a téli zöldség-gyümölcsből is, új meg még nincs.

2013. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!