Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisfiam nem akar enni, nagyon...

Kisfiam nem akar enni, nagyon válogatós, vagy valami más baj van?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos.3hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. Utána nekem olyan gyógyszert kellett szednem, ami mellett abba kellett hagyni a szopit. Orvosi javaslatra elkezdtük a hozzátáplálást. Almát sütőtököt megeszi, ha van kedve, de mást nem. Mindentől öklendezik, kiköpi.Se zöldség, gyümölcs, se bébiétel, tejpép... Semmit nem hajlandó megenni. Ha az apja próbálja etetni még ordít is. Ha eszünk az figyeli,cuppog,ha abból adunk neki megkóstolja, de úgy látom semmi nem ízlik neki. Ennyire válogatós, vagy én csinálok valamit rosszul?

2013. ápr. 15. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Az almához adsz neki kekszet? A többit ízesíted megfelelően? (só, cukor, ha kell)

De egyszerre csak egyféléhez szoktasd hozzá. Ha azzal már kiváltasz egy étkezést, akkor jöhet a következő. Az új ételt előbb meg kell szokni neki.

2013. ápr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem evett szinte semmit 10 hós koráig. Látszott rajta, hogy nem ízlik neki, hiába próbálkoztam mindenfélével.

Én nem rontottam el cukorral, sóval, szerintem nem szabad.

És nem adtam neki nasit, ropit, babapiskótát, amíg nem evett rendes ételt. Egyszerűen kivártam, amíg nyit az ízek felé.

Nem adtam sem cukrosat, sem egyebet. Inni csak vizet.

És nagyon -nagyon jól tettem, nem lett elrontva, csak azért, mert ilyenkor enni kellene már nekik.

Most két éves, rengeteget eszik, zöldség-gyümölcs imádó.

2013. ápr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az almához kapott már kekszet, eleinte jóízűen ette, a sütőtököt is megeszi többnyire. De semmi mást. Bébiételt egyáltalán nem eszi meg. Csináltunk már neki répafőzeléket kicsi cukorral, nagyon finom lett, de nekem kellett megenni. :) Krumplitől egyenesen öklendezik. Ami édes azt megkóstolgatja, de mindenből csak 1-2 kanállal. Hihetetlen hogy 3 hónap alatt még egy adag kaját se evett meg. kevertem már anyatejjel (fagyasztott) , vagy tápszerrel ,de úgyse. Lehet még nem érett meg rá, hogy egyen? Egyébként jókedvű, 7,5 kg , 2,5 kg-val született, mosolygós rosszcsont! :) De örülnék, ha lenne már valami amit jóízűen megeszik.
2013. ápr. 15. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van egy-két kedvenc, az már nagyon jó. :)

A sütőtökös ételébe csempéssz 1-2 kanál egyebet. De tényleg ne sokat, hogy ne vegye észre. :)

Próbálj túljárni az eszén. :)

És ne siettesd, majd fog ő enni. :)

Így nem marad, az tuti. :)

2013. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!