Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha az almának se az íze, se a...

Ha az almának se az íze, se a pépes állaga nem jön be neki, mi a következő lépés?

Figyelt kérdés
Hanyagoljam a kóstoltatást egy időre, vagy váltsak másra? 5 és fél hós, gondoltam elkezdem kóstoltatni az ízeket, de erre nem számítottam. A pépes cucctól öklendezik....cicifüggő, persze.
2013. júl. 31. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg az őszibarackot, most úgy is szezonja van. Ha nem kell neki, várj még akár fél évet is.
2013. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is épp ezt javasoltam volna. Ha a pépes nem tetszik, próbálkozhatsz lével is (gyümölcscentrifugával csináld az almát vagy üveges almalevet). Ha cumisüvegből nem megy, próbálhatod pohárból is.
2013. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Párold meg az almát és úgy turmixold össze. Úgy édesebb kicsit és az állaga is másabb, selymesebb. Vagy csak a levét add neki kiskanállal pl. először.
2013. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Èn répapürével kezdtem.

Szerintem nem elég pépesíteni, teljesen le kell pürésiteni, annyira,hogy egy apró darabocska sem legyen benne. Villával vagy az alma reszelön nem elég lereszelni.


Fözd meg az almát ha nagyon azt akarod, majd botmixerrel pürésítsd le.

Vagy ugyan ezt répával.

2013. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Őszibarack. Az éppen most érik, édes és lédús is. Szeretni szokták a babák. Az alma pedig tavalyi nagy valószínűséggel, tehát már annyi vitamin sincs benne.
2013. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Barack. Ha az sem megy, szerintem pihentesd még a hozzátáplálást 1-2 hétig.
2013. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi a válaszokat,azóta barackkal, párolással, lével és turmixszal is becsődöltem, szerintem most pihentetem a dolgot, aztán jön a répa.Nem hiszem el, a tesója két pofára tömött mindent amivel kínáltam.
2013. aug. 1. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pontosan így jártam. A tesó megevett mindent, a kisasszonnyal meg egy hónap kemény munkájával jutottam el oda, hogy eszik barackot, almát és répát. Lehetőleg nagyon hígan. Hat hósan kezdtem a kóstoltatást, de olyan szintű ellenállásba ütköztem, hogy pihentettem kb. 10 napig a dolgot. A barack-alma bejött, lassan, de csak a lé. Almareszelőn lereszelem, aztán szűrőn átnyomkodom. Biztos lehetne egyszerűbben is, de nekem ezek a "konyhagépek" állnak rendelkezésemre. Próbálkoztam körtével is (csak lé), de nem aratott osztatlan sikert. Most két napja kapott ebédre alma-répát, főzve, turmixolva, szűrőn áttolva, szuper selymes, folyékony. Nem köpte ki! Najó, nem azonnal:-)

Szerintem ne add fel! Híg, leves gyümölcsöket, turmixokat adhatsz neki, mindennap egy kicsit. Aztán majd belejön.

2013. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod,nem adom fel,így nem maradhat:-)
2013. aug. 4. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!