Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tápszer adagolás ügyben...

Tápszer adagolás ügyben valaki tanácsot adni?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos a picurom. Eddig még nem használtunk tápszert. Anyatej már semennyi sincs ,legalábbis nem jelentős mennyiség ,talán 4-5 csepp,szóval nem anyatej mellett hanem csak magában kezdjük el a tápszer evést. Milumil pepti pluszt és mellé sinlac tápszert írt fel az orvos de azt mondta,hogy naponta 2szer 150 ml sinlac és 1szer 150 ml milumil pepti plusz kell a gyereknek többet ne adjak neki. Ez szerintem nem megvalósítható. Használtátok ezeket a tápszereket? Melyiket adtátok nap közben és melyiket este és hányszor egy nap mennyit? A hozzátáplálást még nem engedte meg az orvos mert még nem jöttek ki gyerek fogai,egy sem.

2013. aug. 7. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda? Hogy ne kezdd el hozzátáplálni mert nincs foga?Ekkora baromságot :D Most jót röhögtem.És azzal a 450ml-rel lakjon jól? A 10 hetesem fél nap alatt eszik ennyit! Ha ez tényleg igaz javaslom válts orvost a hozzátáplálást pedig már holnap kezd el.Még a tiszta anyatejes babákat is elkezdik 6 hósan kóstoltatni.
2013. aug. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És nap közben inkább melyiket adjam? Melyiknek milyen hatása van? Ti használtátok? Mennyire hízlalnak?
2013. aug. 7. 22:22
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért értetlenkedek,mert nem tudom melyik a telítőbb,laktatóbb,melyiktől nem hízna annyira,melyiktől aludna jobban?
2013. aug. 7. 22:24
 4/13 A kérdező kommentje:
Nap közben a sinlacot rakhatnám neki gyümi vagy zöldség turmixba is nem csak vízbe,ugye? Úgy gondoltam,hogy nap közben adnám neki kanállal sürűbben némi gyümivel vagy zöldséggel,este pedig kaphatná a másikat,a milumilt. Az úgy jó lehet?
2013. aug. 7. 22:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint mégiscsak hozzá táplálod hát kap gyümit zöldséget.A tápszerekhez sajnos nem tudok hozzá szólni,hátha lesz itt tapasztaltabb anyuka.Egyébként szerintem majd kitapasztalod.Daginak találja az orvos a babádat,vagy miért határozta meg igy az adagot?Csak annyit tennek meg hozzá hogyha esetleg több tápot igenyel majd a 150-nel akkor igen vagy gyümi előtt-utan vagy adj majd neki többet akár.
2013. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Még nem kezdtük el de lassacskán elkezdeném ha lehetne,nem igazán értek egyet a dokival. Úgy gondoltam eleinte csak keveset raknék bele és mindig több gyümit és zöldséget ahogy lehet,csak lassacskán. Szóval én szívem szerint elkezdeném a hozzátáplálást de a doki beleültette a bogarat a fülembe. :(
2013. aug. 7. 22:39
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen,elég nagy növésű. 2600 grmal 51 cm-vel hoztuk ki a korházból,koraszülött volt és elég pici de mostanra már 7 és fél hónaposan 9110 gr és 71 cm. pedig eddig csak szopizott (igaz,hogy majdnem óránként).
2013. aug. 7. 22:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem szeretnek butasagot irni de szerintem mivel csak most kezded a kóstoltatást még ne keverd,előbb had ismerje meg az alma,repa...stb izet.Mondjuk reggel ébredés után adj neki tápszert,aztán majd ha már szépen eszi a gyümiket,zöldsegeket akkor a tizoraia lehet az.Ebédre esetleg sinlac,majd főzik vacsira megint tápszer.Amig a babád nem eszik majd teljes adag gyümit addig tuti keves lesz ez a tápszer mennyiseg amit az orvos mond.Az en babám csak 10 hetes de a reggeli első evésre /éjszaka nem kel enni/ megeszi a 150-et aztán kb 3 óránként 120-at.Plusz az étkezések között kinalom vizzel abbol kb. napi 2 decit meiszik ebben a melegben.
2013. aug. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még egy kérdés. Az egyik ismerősömnek azért írta fel a sinlacot az ő orvosa mert túl soványka volt a gyerek,nem hízott rendesen. Lehet ebben valami? Nem kéne még jobban hízlalni a picurt,így is többet hízik mint az újszülöttek. Lassa óriás lesz.
2013. aug. 7. 23:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne felj tőle.Ismerősödéknél gondolom az anyatej nem táplálta megfelelően a kicsit ezért irta ki a sinlacot.Nagyon sok baba eszi.Láttam már több kérdést is sinlaccal kapcsolatban,keress rájuk,plusszca gugli behoz más fórumokat is :) Sikeres kóstoltatást kivánok :) Még annyit.Nem tudom mennyire vagy megelegedve a vedonoddel de esetleg vele lenne meg erdemes beszelgetni ezekrol ha mar az orvosod ilyen.
2013. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!