Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3 hos mult a kisfiam, elkezdtu...

3 hos mult a kisfiam, elkezdtuk enni a reszeltalmat. De az emesztetlenul tavozik. Ez baj?

Figyelt kérdés
Adhatom neki tovabb, vagy szuneteltessuk? Egyebkent szivesen eszi, nem sokat adok belole neki, 4-5 napja kap egy negyed almat lereszelve.

#alma #Emesztetlenul #tavozik a reszelt
2013. aug. 19. 15:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk megvárhatnád vele a 4 hónapot, ha már a hozzátáplálási javaslat szerint 4 hónapos kortól kell elkezdeni a babák hozzátáplálását.

Ami sok esetben nem véletlenül van előírva, ugyanis minden ételhez érnie és fejlődnie kell a babák gyomrának.

Én várnék még a hozzátáplálással.

2013. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%
Már ne is haragudj, de mi a francnak terheled annak a szegény babának a még nem kialakult bélrendszerét. Ha nincs tejed, akkor tápszer. Ennyi. Ha azzal is van probléma, akkor gyerekorvossal találni kell egy megfelelőt. Miért kezdtétek el egyáltalán?
2013. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Valószínű még nem tudja megemészteni a kis gyomra. Várj még!
2013. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Azert kezdtuk el mert az orvos azt javasolta, azt mondta hogy reszelt almat nyugodtan adhatunk neki. Es szereti is. Nem kene ilyen bunkon valaszolni, akkor inkabb tartsd meg a velemenyed, ha normalisn nem tudsz.
2013. aug. 19. 15:27
 5/25 anonim ***** válasza:
47%
Én csak annyit tanácsolnék,hogy szerintem várj még vele egy kicsit.Pár hét ide vagy oda,már mindegy,viszont a picid pocija sokat érik még addig!
2013. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom kérdező azért kaptál ilyen hangnemet, mert nem te lennél az első anyuka, aki ideje korán mindenfélével elkezdi tömni a gyerekét. Gondolom a válaszoló azt hitte, hogy magadtól adtál neki.

És én a te helyedben nem hallgatnék ilyen témákban az orvosra! Mert mint látod elég rossz tanácsot adott!

2013. aug. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%
Így van, ahogy az utolsó válaszoló írta. Nem tartom meg a véleményemet, mert lehet, hogy bunkó vagyok, de egyszerűen nem értem, miért kell sokadjára is ezt a kérdést feltenni. A gyerekorvoshoz is csak gratulálni tudok. Ha gondolod megsértődhetsz, attól még a gyereked nem fogja tudni megemészteni az almát, ráadásul alapból nem reszelt almával kezdünk, hanem 20 ml almalével, ugyanennyi vízzel keverve, és így tovább. Ja, ezt is kb 5,5 hónapos korától. Teljesen feleslegesen terheled a gyomrát. Ja, szereti, persze, mivel édes íze van. Végül is te kérdezted, hogy baj-e. Ja. Baj.
2013. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Két fiam van, az egyik anyatejes volt kizárólag, neki hat hónapos korig el sem kellett kezdeni a hozzátáplálást, a kisebbik vegyes (anyatej-tápszer) táplálású, de neki sem szabadott elkezdeni a hozzátáplálást 4 hónapos kor előtt. Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem várd meg a 4 hónapos kort, nagyon korainak tűnik ez még (amint azt az emésztése is mutatja).
2013. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Kerria ***** válasza:
53%

Anno nekünk is 3 hónaposan javasolta a doki a hozzátáplálást.

Semmi tejem nem volt, és a tápszerektől/ más anyatejtől rettenetesen szorulós lett, szó szerint nem akart kakilni, fel volt fújódva szegénykém.

Nekünk emiatt javasolta a korai hozzátáplálást (barack és szilva). Mivel hasfájós volt a kislányom emiatt az alma nálunk később jött be táplálkozásba.


Amikor azt láttam, hogy valami ugyanúgy távozik belőle, akkor mindig vártam egy kevés időt, 1-2 hét. Ha utána sem változik, akkor próbáld meg leturmixolni és úgy adni neki.

2013. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo, koszonom szepen, megprobalom neki leturmixolni.
2013. aug. 19. 16:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!