Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Háztartási kekszet adhatok 5...

Háztartási kekszet adhatok 5 hónaposnak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 06:55
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
igen.
2013. okt. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Egyáltalán nem!!!

Nézd meg az összetevőit!

Ha a glutén miatt adnád, akkor picike lisztet keverj a gyümölcspépjéhez, vagy nagyon jó még pl. a Milumil 7 gabonás pépje, ezt a port keverd az ételéhez, vagy tápszerhez, Sillachoz stb.

2013. okt. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos ajánlotta. Én babakekszet akartam neki adni, de szerinte felesleges, mert ezt nálunk nem nagyon lehet kapni. Kicsit kételkedek benne. Régimódi doki, másik pedig nincs :(
2013. okt. 21. 08:20
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

A mi régimódi dokink ezt mondta:

Az a véleménye, hogy a babát még 6 hós kora előtt meg kell ismertetni a háztartási keksszel és társaival, mert akkor szokja a szervezete. Szerinte pl. a gluténérzékenység könnyebben kialakul azoknál a babáknál, akiknél minél többet várnak az ilyen ételek bevezetésénél.

Hangsúlyozta, hogy fokozatosan szoktatni, tehát nem jóllakatni, mondjuk heti 1-2 alkalommal kap egy negyed kekszet belereszelve az almába mondjuk.

Na mikor én ezt a tanácsot kaptam, utána a védőnő félrehívott, és azt mondta, ne hallgassak a doktor úrra!

Szóval ennyi, ez nem az én véleményem, de mi kipróbáltuk ilyen minimális szinten, csak megkóstolta, nem kapott mennyiséget belőle, de a mai világban inkább babakeksszel lehet kipróbálni, életkornak megfelelően.

Az én véleményem, hogy 5 hósan még ráér erre, ha gondolod, várj még egy hónapot, és 6 hós körül, de tényleg csak keveset, mert ez nem a legfőbb tápláléka, és nincs is rá szüksége.

2013. okt. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Fiatal orvosok és védőnők is felhívják rá a figyelmet, hogy 4 hónapos kortól bele kell kavarni napi 1 kanál darált háztartási kekszet a pici gyümölcsébe. Nem régimódiság kérdése, a mai álláspont szerint ez az elfogadott álláspont.
2013. okt. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Én 7 hónaposan vezettem be a glutént a lányomnál.

Az a lényeg, hogy utána még legalább 2 hónapig kapjon anyatejet is a baba.

Ha van bőven tejed, ráérsz még a gluténnel, de ne háztartási keksszel kezdj az adalékanyagok miatt.

Fontos a fokozatosság, először elég egy lapos kávéskanálnyi liszt, vagy gabonapép.

2013. okt. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Szia! Kisfiam kezdetek óta tápszeres, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Kb két hét után kapott először háztartási kekszet. Semmi baja nem lett tőle.
2013. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Hát azt nem adnék, nem adtam egyiknek sem. Mi van benne? Liszt, tojás, cukor, szója, ízfokozó meg hasonló vegyi szarok. SEMMI ÉRTÉKES, azaz semmi olyan, ami egy 5 hónapos kisbabának a hasznára válna.


Ha mindenképpen be akarod neki vezetni a glutént ilyen fiatal korban, akkor vegyél egy kis tönkölybúzát, csíráztasd ki és azt mixeld bele a kajájába. Vagy csíráztatás nélkül, daráld le kávédarálón lisztté.


De nem is értem, az anyatejes babáknak, ha fél éves korig csak szopnak az ajánlás szerint, ugyan milyen kajába kellene azt a kekszet/lisztet/akármit belekeverni??

2013. okt. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látom nagyon megosztó a kérdés, de én mindenkinek zöld kezet adtam.
2013. okt. 22. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!