Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem eszi meg az almát, savanyú...

Nem eszi meg az almát, savanyú neki. Mit adjak helyette?

Figyelt kérdés

Főzzem meg az almát?

Adjak üveges babyételt?

Keverjem tejpéphez az almát?



2013. okt. 28. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy savanyú neki?

Nem édes almát vettél?

Gyümölcsöt ne keverj tejtermékhez, mert rosszul emészthető.

2013. okt. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy fintorog tőle, mint aki citromba harapott, még a hideg is kirázza, megborzong tőle.

Édes az alma, de savas, vagyis egy kis savanykás utóíze van.

Tettem bele cukort, úgy se kellett neki.

Lehet ha megfőzn nem lenne annyira savas.

Holnap kipróbálom.

Fagyasztott le barackot, lehet azzal kéne össze főzni.

2013. okt. 28. 22:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt meg is főzheted (párolórácson pároltam, nem vízben főztem!), akkor édesebb lesz, az én lányom is csak úgy ette meg eleinte. Tejpéphez is keverheted, ha már bevezetted a tejpépet.

Egyébként ha most kezded a hozzátáplálást, és ez lenne az első, azért kérdezed, akkor nyugodtan kezdhetsz zöldséggel, mert sok országban azzal kezdenek, nem gyümölccsel. Pl a sütőtök tökéletes választás, édes, pincsi, a picik oda vannak érte. Én szintén pároltam, 10 perc alatt kész... pici vízzel hígítva csak úgy falta a lányom :)

2013. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok

[link]


Ilyen párolóbetéten pároltam a lányomnak mindent, jó szívvel ajánlom, hogy valami hasonlót szerezz be, mert sokkal finomabb lesz tőle minden, ha nem vízben főzöd, és még a vitaminok is benne maradnak. Így nem kell ízesíteni, sózni... Sokfelé lehet kapni, és olcsó de annál szuperebb megoldás...

2013. okt. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Reszeld le és keverj hozzá kekszet. Az felveszi a savasságát és laktatóbb is.
2013. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én is a klasszikus reszelt almával kezdtem anno a hozzátáplálási próbálkozásokat, de áttörést akkor értem el, mikor összemixeltem főtt krumplival (most már nem tudnám megmondani, hogy nyers almát alkalmaztam-e ehhez, vagy főztem a krumplival együtt. Kísérletezz, ott van még a sárgarépa, és tényleg a sütőtök is nagyon finom tud lenni. A barack ugyanúgy tartalmaz jó sok savat, nem biztos, hogy azzal önmagában több sikert érsz el, mint az almával.
2013. okt. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dreigang ***** válasza:
Mi is zöldséggel és vaníliás tejpéppel kezdtük (konzerv sütőtök), később friss szedésű, abszolút bio sztárking almát reszeltem le, és a kevéske levét aránylag szívesen megitta cumiból. Cukrot semmikép sem kevernék hozzá.
2013. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az üveges alma sem kellett neki, most sütöm a sütőtököt:)

A tejpépből megeszik egy adagot!

Nincs már annyi tejem hogy jól lakna, ezért váltanék ki még egy étkezést. Köszönöm a segítséget!

2013. okt. 30. 08:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon ízlett neki a sütőtök:)
2013. okt. 30. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!