Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Bébiétel? Te is így vagy ezzel?

Bébiétel? Te is így vagy ezzel?

Figyelt kérdés
nekem még ugyan nincs gyerekem, de ha vásárolok a boltban kiszúrja a szemem egy kis üvegnyi bébiétel 300-400 forintos ára. azt hányszorra eszi meg a baba? nem olcsóbb és egészségesebb ha egy banánt összepürésítek egy almával, krumplival, sütősökkel....
2014. febr. 16. 06:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Csak akkor adtam a gyerekeimnek, ha nem volt időm főzni nekik. Jobb és egészségesebb is volt, amit én csináltam.
2014. febr. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Egy üveg egy etetésre elég. Lehet pepecselni vele otthon, aki nem akar az meg megveszi az üvegest.
2014. febr. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Az egy etetésre elég, de van, hogy 2-t is megeszik a gyerek, nem olcsóbb megcsinálni sem lényegesen, mire mindent gyümit megveszel, aztán a maradékot dobhatod ki, ráadásul ezek egészségesebb , ellenőrzötebbek.
2014. febr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Na nehogy már egy adag babakaja ne legyen lényegesen olcsóbb és egészségesebb, ha Te főzöd otthon, főleg ha kettőt is megeszik már a kicsi..

Nekik olyan egyszerű főzni..

feldobok vízben egy kis csirkét, brokkolit, vagy krumplit, répát, karfiolt, zöldbabot, esetleg a levesekből is hamar elehet, sajtot, tejfölt, stb lehet tenni a tetejére..

Vettem egy nagy zacskó természetes fűszert is, amivel ízesíthetek, és nem sózok. :)

2014. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
nálunk kb. 3-szori étkezésre fogy el, úgyhogy emiatt jobban bejön. Felesleges itthon neki csinálni, nem ízlik neki egyik sem, néhány próbálkozás kivételével az összes a kukában landolt
2014. febr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

2 gyerekem van,nem adtam nekik üvegest.De csak azért nem mert szerintem is jobb,egészségesebb ha itthon főzök.Arról nem beszélve,hogy 1 napi üveges bébiétel árából ki lehet hozni kb 1 heti menüt ha főz az ember.És egyáltalán nem macerás!

Én egy 2,5 éves mellett főztem magunknak meg egy fél évesnek,simán megoldható!

2014. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt sokkal olcsóbb ha maga csinálja az ember, főleg ha még az alapanyagok is otthon teremnek (vidéki nagyszülőktől kaptunk néha, a többit én is vettem persze). De kb 20 perc összeütni nekik a kaját, mindennel együtt, úgyhogy nekem egyáltalán nem volt fáradtság. Arról nem is beszélve, hogy az én lányom szinte kezdettől fogva többet evett volna, mint 1 üveg!

De egyébként a legfőbb dolog, amiért én főztem, az az összetétel! Én teljesen elhűltem, hogy egy gyümölcspürében is milyen alacsony a gyümölcs tartalom, viszont van benne rizs valamilyen formában bőven. Nálam ez elképzelhetetlenné tette, hogy a friss gyümölcs helyett azt adjam a lányomnak! Főleg hogy ha még, hámozni, reszelni, pürésíteni is kell a gyümölcsöt az sem több, mint 5 perc!

2014. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem, miért kell lepontozni, aki szerint bébiételt is lehet adni. Én is főztem mindhárom gyereknek, csak akkor kaptak bébiételt, ha mentünk valahova. Szerintem olcsóbb, ha magam főzöm, de nem feltétlenül egészségesebb. Van olyan bébiétel, aminek 100% a gyümölcstartalma, csak el kell olvasni, és olyat kell választani, én is csak olyat vettem, amiben nem volt se cukor, se só. És nem hiszem, hogy télen a boltban vett banán meg alma egészségesebb mint a bébiételben lévő, sőt.
2014. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

én néha megvettem,mert hűtést nem igényel,sokáig eláll-és ha mentünk valahova akkor csak előkaptam és megetettem. vagy ha valamiért nem volt időm főzni,vagy olyat főztem amit ő nem ehetett akkor jól jött.

(főleg nyaraláskor adtam neki)

De azért legtöbbször én is inkább itthoni kaját adtam nekik

2014. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Én volt amit én csináltam, de bizony vettem is üvegeset. Pl paradicsomosakat, ezeket a világos napot nem látott paradicsomokat nem tartom egészségesebbnek egy bevizsgált bébiételnél. Ha meg kondzerv parival csináltam volna a paradicsomos krumplit a fiamnak akkor meg ott vagyok hogy megveszem inkább a bébiételt. Árban drágább, de talán minőségibb. Meg a borsót nem szerettem paszírozni, hogy a héja ne legyen benne.

Szóval én vegyesen adtam. Néha mikor elutaztunk praktikus volt az üveges.

2014. febr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!