Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor váltsam ki a harmadik...

Mikor váltsam ki a harmadik étkezést is?

Figyelt kérdés

Babám elmúlt 6 hónapos. Már 4 hónapos kora óta hozzá táplálunk (tápszeres baba). Ebédre már sokféle zöldséget eszik meg két hete húst is. Tízóraira nem ette meg a gyümit így uzsonnára kapta, de szeretnék átállni arra, hogy 10órai gyümi uzsonna valami tejmentes vagy tejes pép.

El lehet már kezdeni? Adhatok neki joghurtot? Nagyon jó evő baba de 6hónaposan 72cm és 7,7kg és azt mondta a doki növeljük a kalória bevitelt mert rengeteget mozog kúszik mászik már :) Tapasztalat?


2014. ápr. 30. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok segíteni, hogy leírom én, hogy etetem. Az én babám kislány, anyatejes. 73 cm 7,3 kg. Délelőtt gyümit kap, 13 órakor főzelék és délután 17 óra körül tejpépet. Kevés a tejem és én azért kezdtem el intenzíven etetni, mert nem gyarapodott, viszont nyúlni nyúlt.

Én erőltetném a helyedben a délelőtti gyümit, 13 óra körül kapjon főzeléket, délután meg te tudod mit. Joghurtot én egyelőre nem adnék neki. Azzal várnék legalább még egy hónapot.

2014. ápr. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk fél évesen így nézett ki egy nap:

Hajnalban 200 ml tápszer, reggelire kb. 200 ml tápszer, tízóraira gyümölcs keksszel kb. 200 gramm, ebéd főzelék hússal kb. 200 gramm, uzsonna tejpép kb. 150 gramm, vacsora tápszer 250-300 ml. Ha nem eszi meg tízóraira a gyümölcsöt, akkor add azt uzsonnára és a tejpépet tízóraira. Mi azért csináltuk fordítva, hogy éjjel ne keljen annyit enni, mert így jobban eltelítette az étel. De nem értem, hogy miért kevesli a 7,7 kg-t a gyerekorvos. Az én fiam 6 hónaposan még csak 7,4 kg volt, és ő is kúszott már, bejárta a lakást kúszva-mászva, de ez nem változtatott az étrenden, azt mondta a doktornő, annyit adjunk, amennyit megeszik. Hogyan tudnád növelni egyébként a bevitt kalóriát?

2014. ápr. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah és nálunk a joghurtot 8 hónapos kortól ajánlják, de az én fiam még később fogja kapni ekcéma miatt.
2014. ápr. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valami hülye statisztika miatt kórosan sovány kategóriába került de mondta a doki hogy nincs gond csak adjunk neki több húst meg ne két étkezést váltsunk ki hanem 3at. Ezért kérdeztem. Ma megpróbálom tízóraira adni neki a gyümit, elvileg 4hósan nem fogadta el akkor akkor még lehet kicsi volt :)

Nálunk úgy nézett eddig ki a nap:

7körül 200-220ml tápszer

10-fél11 körül 150ml tápszer

fél1 kor 150-190 főzelék (ha sütőtök volt akkor több)

fél5: 180-200gyümi

8kor 200-220ml tápszer


Most akkor tízórai lesz gyümi uzsi meg tejmentes vagy tejes pép. Tényleg a tejmentest adjam még neki ha már tejest is eszik?

2014. ápr. 30. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!