Sütőtők lefagyasztás?

Figyelt kérdés
Talán még kapok sütőtököt, kb 2 hét után kezdeném a fiúnknál. De Addig milyen formában fagyasszam le? Nyersen? Főzve? Darabokban? Turmixolva? Mekkorat érdemes? Köszönöm

2015. márc. 29. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Én megsütöttem (de persze főni is lehet), aztán pici darabokban , amennyi 1 adaghoz kell, lefagyasztottam.
2015. márc. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyereknek akarod adni, akkor kisebb kockákban/szeletekben fagyaszd le. Még fagyosan kezdd el párolni, amikor el akarod készíteni és utána törd össze aannyira, amennyire a kicsinek kell. Mert nem sokáig kell pürésíteni, késübb kisebb darabokban is adható, így megszokja, hogy szét is kell nyomkodni az inyével. He meg marad pici darabja, akkor az annyira puha, hogy nem lesz hasfájása töle.

Turmixolva éppen ezért nem fagyasztottam, mert a pépet nem lehet darabosra alakítani, a ksiebb darabokat viszont lehet pürésíteni.


Ami fontos, hogy úgy fagyaszd, hogy egyszerre kis darabokat tudj kiszedni, tehát kisebb zacskókba tedd.

2015. márc. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sütve, turmixolva adagonként fagyasztottam.
2015. márc. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mekkora 1 baba adag? :-)
2015. márc. 29. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Sütve, pürésítve fagyasztottam le jégkockatartóban. Úgy tudsz majd több kockát is elővenni, ha növelnéd az adagot, vagy kevesebbet, ha kevernéd valamivel.
2015. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is sütve és turmixolva pakolom a fagyóba. Tárazok nyárra :D Kb 70 grammot szoktam rakni egy zacsiba, mert olyan 170 grammot eszik egy ebédre. (100 gramm szokott benne lenni az alma a krumpli és a husi összesen, a többi tök)
2015. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nővérem most tolt le, hogy fagyasztott tök elveszíti az értékét.... Blabla én azért fagyasztok:-) Köszönöm a tanacsokat:-)
2015. márc. 30. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!