Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 18 hónapos lányom nem ebédel....

18 hónapos lányom nem ebédel. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
3-szor eszik egy nap: 1/2 9-kor reggeli 1/2 2-kor ebéd 1/2 7-kor vacsora. Kb 2 hete nem hajlandó ebédelni.Én etetem ő maszatol a kanállal. Szinte mindent megeszik, viszonylag nagy adagokat, de 2 hete ha 1-2 kanállal eszik. Próbáltam higgadtan, mérgesen, viccesen... semmi nem jött be. Most adom a Béres cseppet, hátha lesz étvágy... de semmi.Ötletek, tanácsok, tapasztalatok? Segítsetek!

2015. ápr. 12. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogzik? Nem beteg? Vagy nem volt mostanában beteg? Nem fáj semmije?

Nálunk akkor voltak ilyen gondok.

Vagy az is lehet, hogy esetleg másfajta ételeket kívánna. Nálunk volt egy olyan időszak, hogy túlnyomóan gyümölcsös dolgokat kapott a fiam és nem akar enni, nem akar enni, átváltottunk több zöldségre és máris nem volt gond.

Vagy esetleg még az lehet, hogy kijött a jó idő, lehet, hogy aktívabb, többet van a szabadban és "nem ér rá enni".:) Magyarul többet foglalkoztatja a játék, mint az evés.:)

Nálunk ilyen is volt.

Azt gondolom, ha egyébként jókedvű, látszik, hogy jól van lakva, nem igényli, szépen fejlődik ettől függetlenül, akkor nincs gond.

2015. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az en kislanyom is 18 honapos. Vannak gondjaink az evessel, igaz nem a mennyiseggel, csak nem eszik meg sok mindent. Viszont en keveslem a napi 3 etkezest. Nalunk minimum 5 van. Ebben a korban, ahogy az elso valaszolo irta, nem ernek ra enni a gyerekek. Kinalj neki egeszseges ragcsalnivalot tobbszor naponta. Lanyom imadja a hamozott egesz almat, joghurtot, turmixokat, mindenfele gyumolcsot, zoldseges pogacsakat, mezes, turos kenyeret stb. Az is bevalt ha hagyom egyedul enni es egyszerre nem teszek ele sokat hanem meg ker es adok neki. O meg kap 1 uveg tapszert is naponta vagy 2 naponta lefekves elott (nem azzal alszik el). Meg egy dolog. Sose mergelodj eves kozben vele. Az etkezesnek kellemes elmenynek kell lennie es probaljatok egyutt enni minel gyakrabban es TV ne menjen kozben.

Sok sikert. Remelem tudtam segiteni :)

2015. ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2015. ápr. 13. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!