Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek ezeket az ételeket...

Szerintetek ezeket az ételeket adhatom már 10 hónaposnak?

Figyelt kérdés

1.) grízes tészta, lekváros derelye, tojás nélkül (minimális cukorral vagy akár anélkül)

2.) olyan főzelék, ami tejföllel készül (minimális sóval, vagy anélkül)

3.) kenyér felvágottal, ami csirkemell sonka általában

4.) kenyér lekvárral, ami házi, és cukrot tartósítószert tartalmaz, utóbbit minimális mennyiségben.


egyáltalán, mikortól adtatok neki olyan ételt, ami a ti szájatok szerint volt fűszerezve? alapból nem eszem se sósan, se csípősen, de azért szoktam sót rakni az ételekbe..


2015. máj. 11. 08:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én cukros ételt, így lekvárt sem adtam még ilyen idősen neki, a többit igen.
2015. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én nem a só miatt aggódnék, hanem a cukor miatt. Az enyém egyébként 10 hónaposan nem evett meg ilyeneket. Nyammogott rajta egy kicsit, evett pár falat kenyeret, de kellett neki való, pépesebb kaját is készíteni. joghurt, gyümölcspüré, főzelék, kása
2015. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szendvicset hogyan rágná el?


Szinte mind tele van szénhidráttal (tészta, gríz, liszt, cukor), ha nem akarod, hogy egész nap a hátán pörögjön, ne adj ilyen üres kalóriákat. Inkább zöldség, csirkemell kifőzve és pürésítve.

A csirkemell sonkának pedig olvasd el a címkéjét. Nagyon sok tartósítószer, stabilizátor van benne. Inkább rendes csirkemell főzve.

2015. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
attól függ milyen lekvárral. a bolti kegyetlenül cukros. nem is azt mondanám cukros,inkább gejj annyira édes. ha nem tejérzékeny,adhatsz tejfölöset neki. felvágottat 1 éves korig nem javasolnak. basszus neked meg tud enni 10 hónaposan egy szendicset??? hát olyan 7-8 hónapos kora óta néhány dolgot. néhányat. levesből kiszedve amit megehet kora szerint. vagy krumplifőzelék (tápszerrel csinálva nekem ehet tejeset,meg azelőtt vettem ki neki mielőtt savanyitottam volna) rizst anyatejjel ugye neki nem volt rajta delikát ilyesmi. ezeket a párolt kajákat ízesítés nélkül utálja :s nem rendes főzőtt kaját eszik mint mi,de azért nem csak megpárolom aztán beletömöm :s nem eszi úgy,és nem is csodálom...
2015. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*nem ehet
2015. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én kiflire szoktam neki tenni lekvár helyett gyümipépet. Uolyan.
2015. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. Nem

2. Nem (tejföllel nem, inkább joghurttal)

3. Igen(én már a 8 hónaposomnak adom, teljes kiőrlésű kenyérrel)

4. Nem

2015. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

az az igazság (pár órája tettem fel egy másik kérdést) hogy adtam neki zsömlét, és úgy rákattant, hogy azóta nem hajlandó pépeket enni. Többen azt tanácsolták, hogy próbálkozzak akkor darabos ételeket adni. Ezért kérdeztem a szendvicset.

Bár nincs foga, elég jól elnyammog a dolgokkal, és az üres kalóriák ellen sincs kifogásom, mivel egyenlőre olyannyira nem hajlandó enni, hogy bármit eszik, annak örülök.. gondoltam, ha szendvicset adok neki (nyilván katonázva) az mégis csak egészségesebb/tartalmasabb mintha üres zsömlét enne...

Bolti lekvárt én nem eszem, csak sajátot, abban tudom miből mennyi van. De akkor nem adok neki.

2015. máj. 11. 10:31
 10/15 anonim ***** válasza:
Jezusom, ti komolyan ennyire be vagytok gyepesedve h semmit nem adtok 10 honapsoan a gyereknek????? Nekem ennyi idosen siman tudott kenyeret enni, hiaba volt 4 foga barmit megragott. Tejfoloset, tesztat ikyeneket mar mind evett. Es lehet is. Sajtot, turot, tejfolt ezeket mind-mind. Tulzasokba estek komolyan. Hazilag keszitett majkremet is ette siman kenyerrel. A zsemlet, kiflit 6 honapos kora ota majszolta a kezeben. Pepesitve mar semmit nem adtam neki max villaval osszetortem. Komolyan leesett az allam amiket irtatok. Vajas kenyeret is ehet. Mi a jo ordogot reggelizik pl a ti gyerekeitek? Pepeset? Amugy ha allati eredtu tejfolt nem de frissfolt lehet adni mert az novenyi. Husikat is lehet mar szinte mindet adni a gyereknek nem csak csirkemellet, majat, sertest, marhat, halat. Nem azt mondom h toltottkaposztaval kell jol lakatni. De ez mar nevetseges kategoria. Es nem kell kiforgatni a szavaimat majd. Amiket itt olvasok neha par anyukatol total elkepedek. Szornyu.
2015. máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!