Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » El vagyok keseredve. Nem...

El vagyok keseredve. Nem eszik a lányom rendesen?

Figyelt kérdés

Nagyon jó evő volt, hónapokig, 200 ml körül evett alkalmanként. az utóbbi 2 hétben szinte alig eszik, reggel talán 120 mili körül, ebédre 100 milit, vacsira is max 70-80 milit...

ráadásul ezt is úgy kell letuszkolni szó szerint a torkán, ráveszem hogy mosolyogjon és úgy tömöm bele a kaját, amitől persze visít...de hát mit tegyek? fogyott is :( egyedül a tápszert és a zsömlét eszi szívesen :(


2015. máj. 14. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:

mennyi idős? mit eszik és mikor? hány kiló és hány centi?

ezek nélkül nem lehet válaszolni...

2015. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

9 hónapos, most 8100 gramm, 74 cm körül lehet, 3650 grammal született. az utóbbi pár hónapban írtak neki sinlacot, hogy jobban hízzon, mert csak 7 hónapos korára duplázta meg a súlyát.

reggel szopizik, ezt pótolom 70 mili tápszerrel. 10 felé eszik körtét, almát, zabkásaként, vagy kekszel és joghurtal (nem mindig joghurtal). Aztán délben husit, zöldségekkel pürésítve. néha rizs és sajt is kerül bele.

15.30-kor szopizik, meg ekkor tuszkolom bele amit ebédről meghagy. aztán 18.00 vacsi, akkor megkapja a reggeli maradékot, sinlaccal dúsítva. végül 20.30-kor szopizik, és kap mellé 120 mili tápot (a tejem már elég kevés).

De mindig is ez volt kb az étrendje, talán annyi a változás, hogy elkezdtem neki zsömlét adni, nem tudom, hogy ez vehette el a kedvét, de most már kizárólag vacsora után kapja...még sem eszik nap közben. csak hát adom neki, mert azt legalább elfogadja.

2015. máj. 14. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:

bár csak tipp, de szerintem pont az a baj, hogy nem változtatsz. pedig az igényei változnak, ő szépen jelzi is, de te csak hajtod, hogy zsömlét csak ha beletuszkoltad a bébipapit. miért?

enyém is ekkor kezdett el darabosat enni, nem is kellett neki a pép, én örültem neki! :)


reggelire szopi után szerintem ne tápot adj hanem zsömlét, kis felvágottal, kis trapista sajt darabokkal. nagyon ügyesek az ínyükkel szépen elnyammogják.

ebédet se turmixolt le, a zöldségeket pláne lehet jó puhára főzni! és én mondjuk 10óraira nem adnék neki ennyi szénhidrátot, nem is csoda ha nem eszik annyi ebédet, hisz a gyümölcsöt 1,5 óra alatt megemésztené, de ha beleteszel kekszet, zabkását, akkor az meg már 3 óra és nem köztes étkezés.

ebédnél a husit is egész kicsire el tudod vágni, próbáld meg, biztos tetszeni fog neki :) rizst is nyugodtan csipegetheti :)

uzsira is adj neki neki nyugodtan zsömlét, zöldségkrémeket csinálj hozzá :)

én a vacsit kitolnám picit, az is kevés idő, lehet nem éhezik meg annyi időre.

2015. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy nincs még foga, és nem nagyon fogadja el a darabos dolgokat...a zsömle kivételével persze...na de az is csak szénhidrát..

a reggelit megpróbálom akkor zabkása nélkül ahogy írod, csak így viszont mitől fog hízni? ugye pont az lenne a cél hogy hízzon, ha kiiktatom a reggeli szénhidrátot, mitől hízzon?

a vacsit azért raktam 18.00-ra, hogy rendesen egyen lefekvés előtt, és éjjel már ne igényeljen szoptatást.

2015. máj. 14. 18:57
 5/10 anonim ***** válasza:

hm :) zsemlét nem szeretnél reggelire adni mert szénhidrát, de a zabkását nem hagynád el mert kell a szénhidrát :)


ha nem szereti akkor ne tömd bele. tök jó a zabkása, de biztos nem attól fog hízni ha beletuszkolod. egyébként meg a 10óraira írtam, hogy ne adj a gyümi mellé szénhidrát. a gyümölcs víz+cukor, szóval az is hízlal, de mivel gyorsanbomló szénhidrát a cukor, ezért hamar megemészti és így lesz éhes ebédre ami rá 1,5-2 órára van. azért írtam, mert ha 10óraira csak gyümit adnál, nyilván éhesebb lenne és szívesebben elfogadja az ebédet.


az meg, hogy nincs foga, tényleg nem akadály, tulajdonképpen mint baba fogak nélkül kezdi a szilárd ételek rágását, hisz a hátsó rágófogak csak 1,5-2 éves korban nőnek ki, addigra meg bőven szilárdat esznek! :)

2015. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. 9 hónaposan nem olyan kicsi a súlya. Nekem a legnagyobb fiam 1 évesen 7700 g volt. (Ma már 18 éves és 75kg :-)).

2. 4 gyerekem van, a legkisebb is kamasz, ennek birtokában mondom: a legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, az az aggódás és az étel beletömése!! A 9 hónapos is megérzi, hogy te most hatalmas gondot csinálsz az étkezéséből. A "tömés"-sel meg komoly eséllyel megutáltatod vele ez ételt, vagy akár az evést.

Kínáld változatos ételekkel, nyugodtan adj neki teljes kiőrlésű zsemlét, jó minőségű sonkát. Nálunk az egyik fiam kicsi korától szívesebben ette a felnőttes ízesítésű ételeket. Ezzel is lehet próbálkozni, hátha.

Egyáltalán, minek méred 9 hónaposnál ennyire az adagokat? A főzelék híg vagy sűrű? Azon is lehet változtatni, próbálkozni.

2015. máj. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
azért mérem, mert fogy a lányom, nem eszik és aggódom. anya vagyok nem tehetek róla. azért zabot adok mert egészségesebb a zsömlénél és eddig szerette, nem azzal van a baj mert azokat sem eszi amibe nincs. de megpróbálom akkor anélkül adni csak félek hogy akkor még többet fogy majd.
2015. máj. 14. 20:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Mennyit fogyott? Mióta? Orvos mit mondott a fogyásra?


Ahogy számolom, 6 étkezése van. Mi lenne, ha 5-ször enne, hátha jobban megéhezne közben? Mozgásfejlődésben hol tart? Van-e elég lehetősége a mozgásra?

Változatlanul az a véleményem, a tömés, az erőltetés nem old meg semmit. Ha aggódsz, amit értek, akkor sem!

Mi lenne, ha pl. legalább este veletek enne? Hátha úgy nagyobb kedve lenne az evéshez?

2015. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
200 gr fogyas amugy kb 7 hos kora ota nem hizik. jovoheten viszem dokihoz. mindig vele eszem. tudom.hogy a tomes nem jo de ha csokkentem az adagjait az sem jo :( na mindegy, koszonom a valaszokat.
2015. máj. 14. 22:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne tömd.

Jelezni fog, ha éhes lesz. Márpedig, ha nincs komoly probléma a fogyás hátterében, jelezni fog!!! :) Lehet, hogy tényleg az állaggal van gond, a kekszet is add neki egészben, krukit, ilyesmit el tud már nyammogni (az enyém is megeszi, 7 hónaposan).

2015. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!