Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti könnyen átáltatok a darabos...

Ti könnyen átáltatok a darabosabb kajákra?

Figyelt kérdés
Nekem mindjárt 9 hónapos a lányom, és nemigen szimpatikusak a pici darabok neki. Azért jó lenne ha már nem folyékonyat enne. Nálatok ez,hogy ment? Hogyan szoktassam rá? Kell már erőltetnem,vagy még hagyjam rá? Mondjuk ennyi idősen már úgy érzem kéne. Nikor evett nektek kis kockákat? Hány foggal? Neki kettő van,ha az számít.
2015. jún. 4. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nagyon nehezen ment. 15 hónapos koráig teljesen pépeset evett és később sem evett meg olyat, ami vegyes, tehát pépben kicsi darabkák. Én nem erőltettem, de azért kínálgattam és egyre jobban ment, ahogy jöttek ki a fogai. 15 hónaposan 6 foga volt.
2015. jún. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor már a kezébe tudta fogni a kaját (kiflit, banánt, főtt répát) 6 hónapos kora körül, adtam a kezébe rágcsálni.

Pár hét múlva gond nélkül megevett a darabos kajákat is. 9 hónaposan már evett mindent.

2015. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 10 honaposak az ikreim. Meg nincs foguk, de a kislanyom siman elnyammogja az inyevel a kisebb es puhabb darabokat. A kisfiam viszont sajnos oklendezik toluk es vmikor hany is, ugyh neki meg nem lehet adni darabos etelt...Neha probalkozunk, de neki se szimpatikusak a darabok.
2015. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is csak 10 hónaposan kezdett rágni, darabosat enni. Persze előtte apránként kínáltam, de ne erőltettem.
2015. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy éves, eddig fuldoklott a nagyobb darabos kajáktól (pl. egész borsó a bébiételben). Mostanában kezd rájönni, hogy tud ínnyel rágni. Kölesgolyót sokat kapott, eleinte tetszett neki, hogy a négy fogával beleharap és ropogó hangot ad. Aztán forgatta a szájában.

Utána agyonfőzött tésztadarabok jöttek. Most már kezd rágni, bár még mindig csak 4 foga van.

2015. jún. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi szerencsére igen. A gyerkőcöm 6 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást (addig kizárólag anyatejet kapott), és ahogy megszokta a kanalazást, illetve az ételeket, gyakran adtam a kezébe babakekszet, kölesrudat, kiflit stb. Először furcsa volt neki, de nem öklendezett tőle. Lassan 11 hónapos lesz, de pl. a főzeléket már ritka esetben turmixolom neki (elég, ha villával kicsit összenyomkodom), illetve ha olyan kedve van, majdnem egy egész kiflit elmajszol. A szoktatáshoz persze nálunk hozzátartozik, hogy sokszor leültetjük magunkhoz, mikor mi eszünk és kóstoltatjuk. Na meg az a 8 fog is segít, ami már megvan egy ideje. :)
2015. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!