Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha eddig ebédre kapott a...

Ha eddig ebédre kapott a babám almát, most megzavarnám, ha délután kapna?

Figyelt kérdés

Az ebédet kezdtük kiváltani, de ma lehet hogy nem érnék haza a következő szoptatásra, így arra gondoltam, hogy akkor kapna almát. Ezzel megzavarnám a dolgokat? Még csak pár napja kezdtük a hozzátáplálást.

Melyik a jobb, ha az étkezést cserélem fel, vagy ha ma cumiból kap tejet? Egyébként még teljesen cicis, anyatejes.


2015. jún. 23. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem zavarod meg,bár érdemes alapból úgy szoktatni,hogy a gyümölcs az tízóraira vagy uzsonnára menjen a kezdetektől,így később sem kell felcserélni.
2015. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wiky93 ***** válasza:
Most kezdted a hozzátáplálást és màr kiváltod az ebêdet..na ne már..kóstoljon még az a baba egy pár dolgot, egyen új dolgot, ráérsz még kiváltani étkezést 3-4 hét múlva! Nem zavarod meg de ha ebédre kapta eddig akkor most is arra kapja, ha pedig nem érsz addigra haza akkor holnap kapjon ebédre :)
2015. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na, most összezavartatok :)


Szóval azt írják, hogy ebédre adjuk az új dolgokat, hogy ha gondot okozna, akkor ne az esti alvást zavarja meg. Tehát ezért kap akkor.

Aztán pedig még csak pár napja kapja az almát, de ízlik neki, egyre többet megeszik belőle, majdnem egy adagot, nem nagyon éhes utána.

Én örülök neki, hogy lelkesen eszik. Akkor most pár nap után kapjon megint új dolgot? Vagy csak egy-két kanálnyit adjak neki mindenből? Vagy ezt most hogy gondolod? Azt hittem az a jó, ha megeszik már egy fajta ízből egy teljes adagot, és utána jöhet más.

2015. jún. 23. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Szerintem az ebédre kapjon az inkább azt jelenti,hogy ebédig kapjon,hogy ha poci gond lenne akkor estig kiderüljön.Én csak azért javasoltam,mert általában gyümölccsel kezdik a hozzá táplálást,és az meg nekem tipikus tízórai,így én akkorra iktattam be,de ha te ebédre,akkor végül is az is rendben van,csak majd ha jön a répa,krumpli,tök stb akkor át kell variálni az etetéseket,hogy mi legyen tízóraira,meg mi ebédre.De ahogy jónak látod!


Én kb. 5 nap alatt kiváltottam egy tápszeres étkezést almával a hozzátáplálás legelején,nekem azt is javasolta a doki meg a védőnő,hogy ha szépen eszi,ízlik neki,akkor nem kell tökölni vele,mert egyrészt felesleges,másrészt meg nagy súlyú babám volt,így úgymond arra törekedtünk,hogy egyre kevesebb tápszert kapjon,nehogy az puffassza.De az enyém minden új ízt szívesen fogadott,könnyen ment,a tápszert sem itta már 9-10 hónapos korától csak alig-.alig.

2015. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értelek, köszönöm!


Igazából, ő reggel 7-8 körül eszik, aztán 11-12 körül, ezért adom akkor, úgymond ebédre, mert tízórai pont nem nagyon van. De lehet hogy majd átvariálom valahogy, mert végülis értem, hogy az ebéd főétkezés, nem gyümölcs :)

2015. jún. 24. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!