Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátápláláshoz útmutató?

Hozzátápláláshoz útmutató?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam,tápszeres. Már említette a gyerekorvos,hogy 4 hónaposan kezdhetjük a hozzátáplálást. Arra lennék kíváncsi,hogy szoktak-e adni valamiféle útmutatást hozzá a gyerekorvosok?
2015. aug. 25. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkabb a vedonok. De Google a baratod, kismillio tablazat van fent, ments le egyet.
2015. aug. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A googleval kezdtem nyilván,most csak a rapasztalatokra lennék kíváncsi.
2015. aug. 25. 07:51
 3/7 Ditta323 ***** válasza:
Én spec nem kaptam. Igaz anyatejes a lányom, de 4,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást. Hipp illetve kecskeméti termékeket vettem, majd kb 7,5hós lehetett mikor megette azt amit én csináltam.
2015. aug. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekünk sem adtak, de a védőnőt kérdeztem, ő irányítgatott a mérföldköveknél (gyümölcs, zöldség, hús, tejtermék, tojás)

azért jó rá is hallgatni, mert személyesen ismeri a gyereket, rá nézve ad tanácsot.

Minden egyéb, köztes bevezetéseknél én a bébiételes üvegeket figyeltem, mit mikortól adnak. A neten ezer féle ajánlás van, érdemes megnézni, de nagyon összezavar, mert a legtöbb 6 hótól kezd pl.


(jó, az eper pl korábban megjelenik üvegesnél, így azt üvegesben adtam, pl. meg kipasszíroztam, szűrtem a magokat teljesen az elején, de 4 hónaptól indulnak az üveges ételek is és nekem az egy jó útmutató volt)

2015. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tényleg,a védőnő is említette már,hogy 4 hónaposan kezdjük.

Igen,s google teljesen összezavar.

Ráadásul az ,hogy pl. első nap 2 kiskanál almalevet adjak aztán pár nap mulva emeljem az adagot,az nem túl konkrét :)

2015. aug. 25. 09:05
 6/7 Ditta323 ***** válasza:

Én hiába próbáltam csak pár kanállal adni, amint elvettem tőle, hogy ennyi akkor addig ordított még nem adtam neki. Elsőre a gyümis babakajából negyed üveget evett meg. Később ahogy nőtt úgy meg hiába volt ez a fajta próbálkozás, mert ott meg már az egészet kikövetelte (pl amikor először adtam neki krémtúrót).

Ja és hiába két étkezés közt adtam neki, de a pocakjáért meg tudna veszni :)

2015. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De cuki lehet :) Az én babucim is szereti a hasát...;)
2015. aug. 25. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!