Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mikor adtatok tisztán húst...

Ti mikor adtatok tisztán húst a gyereketeknek? Megette, szerette?

Figyelt kérdés

Én vegetáriánus vagyok, de a majdan születendő gyerekemnek adnom kéne húst, mert a férjem és a család úgyis beleszól majd és természetesen én sem akarom, hogy hiánybeteg legyen (aztán később majd eldönti, hogy kell e neki, szereti e, mint ahogy nálam is kiderült később, hogy nem bírom), csak nem tudom, hogy, mit, mikortól adjak?


Szóval mikortól adható egy babának hús? Úgy értem, hogy nem bébiételben, hanem csirke - vagy pulykamell falatok.



2016. jan. 13. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

sok anyuka már 3 hónapos kortól szalonnával eteti, azok szoktak lepontozni egy hivatalosan javasolt táblzatot:


(habár én csak 8 hós korában kezdtem bevezetni a húsokat)


[link]

2016. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*6 hónapos korában kezdtem gyümölccsel

7 hósan zöldségek, főzelék, glutén(gabonapép)

8 hósan kezdtem húst tenni a főzelékbe

9 hósan jöttek a tejtermékek(nat. joghurt, sajt, később túró)

2016. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem úgy mondta a védőnő, hogy onnantól, hogy egy étkezést már kiváltottunk, bevezethető a glutén, és ha az meg volt, jöhet a hús.

mi 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, 6,5 hós volt, mire kiváltottuk az ebédet, és kb. 7 hós, mikor hozzányultunk a főtt csirkemellhez. beledaráltam a püréjébe, nagyon szerette. porciókban fagyasztottam le. főztem egy nagy kondér húslevest, a csirkemellett kivettem, 10-15 grammos darabkákra vágtam és így.

2016. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagyok vegetáriánus, csak ritkán eszem húst, mert egyrészt utálok nyers hússal dolgozni, másrészt annyira nem igénylem.

Emiatt a háztartásban talán havonta 1-2 alkalommal fordul meg hús, akkor is a férjem darabolja szét, és teszi a fazékba/serpenyőbe, hogy nekem ne kelljen hozzányúlnom.


Ez a gyereknek kevés lett volna, ezért egyetlen fontos szempontot néztünk: biztos forrásból származzon a hús. Mi megesszük a hipermarketes fene-tudja-milyen húst is, de a gyereknek nem mertem.

Ismerősöknél körbekérdeztem, hogy tartanak-e valamilyen haszonállatot. Sógoroméknál voltak nyulak, abszolút antibiotikum meg növekedési hormon mentesen, házi felhasználásra. Tőlük kaptunk nyúlhúst.

Azt leturmixoltuk megfőzve, majd jégkockatartóba téve lefagyasztottuk. Eleinte napi egy kockát főztünk bele az ételébe (7-8 hónaposan), majd egy éves kor fölött két kockára emeltük.


Mivel ő relatív keveset eszik, eleinte ez nagyon egyszerű és kényelmes megoldás. Szerzel egy állatot (vagy egy részét), te vagy a párod JÓ ALAPOSAN megfőzitek (nem baj, ha szétfő), aztán kevés lével botturmix. Ha kihűlt, máris mehet a jégkocka tartóba és be a fagyasztóba.

Utána bármilyen vega ételhez hozzá lehet tenni.


A fejlődésükhöz tényleg fontos az állati fehérje, arányosítva ugyanannyi kell egy kisgyereknek, mint egy testépítőnek (kb 2g fehérje/testsúlykg) naponta.


Persze nem muszáj nyulat, nekünk ez "állt kézre", de akár szárnyast, vagy marhahúst is szerezhetsz, ha tudsz. Esetleg disznó kevésbé zsíros részét.

2016. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog: halat nagyon óvatosan! Két dolog miatt:

A tengeri halak többsége nehézfémmel szennyezett, valamint a szálka rohadt veszélyes, ha benne marad.

2016. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a védőnő annak idején úgy mondta, hogy ha már megeszik a gyerek egy teljes adag főzeléket, akkor onnantól főzzek bele egy diónyi csirkemellet mindennap, ez kb. 7 hónapos korukban volt. Kb. egy hónappal később vezettem be, hogy egy héten egyszer hús helyett májat, egyszer pedig halat kaptak, én úgy tudom, ezekben is babáknak fontos dolgok vannak.

Barátnőmnek 24 hétre született korababája volt, a hozzátáplálását is szigorúan ellenőrizték, neki azt mondták, ha már egy nap kétszer kap mást, mint anyatej, akkor mindkétszer legyen hús az ételében, annyira fontos a baba fejlődésében.

Tisztán húst meg akkor kaptak, mikor már nem pürében kapták az ennivalót. Háromból kettő gyerekem imádja a húst, bármikor szívesen megenné, egy pedig nagyon ritkán kér a húsból.

2016. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. jan. 19. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!