Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4hónapos babám nem eszi az...

4hónapos babám nem eszi az üveges bébiételeket ami zöldséget tartalmaz! Hogy vezessem beva zöldségeket?

Figyelt kérdés
Próbáltam a zsenge zöldborsófőzeléket,burgonya sütötökkel,zsenge zöldségek kukurica krémbben semmit nem hajlandó megenni fintorog és öklendezik mikor a szájában van a falat!Tisztában vagyok vele hogy nagyon rossz az izűk de más baba szivesen eszi!Hogy javithatnám fel illetve hogy vezessem be a zöldségeket vagy mit tehetnék hogy ezeket szivesen egye?Tápszeres de szeretném zöldséges bébiétellel kiváltani pl az ebédet vacsorára meg pépet kap!a gyümölcsöket szivesen megeszi pl:alma,sárgabarck,eper,málna ezeket eszi de cssk a max fél üveg hiába előtte nem evett 4órát!
2016. jan. 28. 10:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

azért nem eszi, mert több esze van, mint anyukájának.

4 hónapos... beszéld meg a védőnővel, hogy mit főzzél neki.

2016. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 LadyLoss ***** válasza:
78%

Azért nem eszi, mert nem tetszik neki. Biztosan van rá orvosi indok amiért ennyire nagyon korán hozzá kell táplálnod, de tessék megérteni, hogy ez NEM LÓVERSENY! Ha most nem eszi a zöldséget hagyd a csudába. Minek egy 4 hónaposnak az ebédet és a vacsorát is kiváltani??? Adjál neki gyümölcsöket hússal. Ha nem akarsz magad készíteni, azokból is van bébiétel. Egyébként egyetértek, hogy elég semmilyen ízük van az üveges ételeknek, erre megoldás ha fél marék zöldséget magad párolsz össze krumplival vagy gyümölccsel és teszel hozzá egy fél kiskanál pürésített csirkehúst. Összehasonlíthatatlanul jobb a házi mint a bolti, de a babák sem egyformák, kinek ez, kinek az ízlik.

Csak NE siettesd!

2016. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
4 hónaposan kiváltani ebed? Főzni próbaltal már neki? Már 3 étkezéskor kap más ételt? Nem korai? Kóstoltatni kellene még csak sztem. Eper, málna? Hm... Még bébietelbe se adnám 2 év előtt....
2016. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Mit beszéljek vele?Az ő javaslatára vettem meg ezeket mert szerinte nem lehet mindig gyümölcsöt ennie!Neked meg lehetne annyi eszed ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre akkor nem írod ki a semmint mondó sz@r véleményed!!!
2016. jan. 28. 10:50
 5/24 LadyLoss ***** válasza:
69%
Amúgy egymillió hozzátáplálási információs oldal van neten is, ott is sok a jó tanács, de az is biztos, hogy mind úgy kezdődik, hogy 6 hónapos korig az emésztőrendszere fejletlen egy csecsemőnek, a belekanalazott ételt nem, vagy csak részben emészti meg. Ha nem hízik, vagy emésztési gondjai vannak, akkor inkább másik tápszert, gyógyászati célra szánt tápszert kéne adni, orvossal védőnővel konzultálva.
2016. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 LadyLoss ***** válasza:
71%

sok orvos és védőnő totál félrevezeti az aggódó anyukákat. :(

Ne hallgass mindenben rájuk. Ehet gyümölcsöt csak ha azt szereti! (ha már mindenképp muszáj) Majd később megszereti a zöldségeket is. Ne erőltesd, a védőnőket meg t.jd le.

2016. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én az orvos javaslatára kezdtem el a hozzátáplálást, na de nem így,ilyenekkel,ilyen hirtelen. Az epren és málnán megakadt a szemem, még nem kéne ezeket adnod neki. Vagy kérdezd meg az orvost,vagy olvass utána a hozzátáplálásnak. Először még csak kóstoltatni kell,és fokozatosan bevezetni az ételeket, és érdemesebb főzni neki,mint üveges bébiételt venni.
2016. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Azért nem eszi, mert 4 hónapos!


ha már egyszer elkezdted ilyen korán a hozzátáplálást, akkor még jóóó sokáig bőven elegendő neki a krumpli, répa, sütőtök.

ezek bármelyikébe keverhetsz almát (akár felesben is), alma levét, így édes lesz, szeretni fogja.


epret, málnát, zöldborsót, kukoricát még ne egyen!

2016. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%

hogy ehet 4 hónaposan 4 féléből fél üveggel???


Én is 4 hónaposan kezdtem, de először csak répa levével. 1-2 kanállal. Aztán fokozatosan növelve. Aztán almával. Így kb 5 hónapos volt, mire 2-3 féle dologból már mennyiséget evett.

És ne üvegessel kezdj.

Adhatsz majd, én is adtam. De legalább az első ízek legyenek frissek!!!


"Tisztában vagyok vele hogy nagyon rossz az izűk"


Akkor miért nem adsz olyat, ami finom? Tényleg olyan nehéz egy kis sárgarépát megfőzni, és pürésíteni???

2016. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
de akár azt is megteheted, hogy reszeltalmába, vagy almaszószba teszel először csak 1-2 kanál krumplit vagy répát, vagy sütőtököt... még csak az almát fogja érezni. majd később mindig 1-1 kanállal többet.
2016. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!