Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A baba csak nyersen nem...

A baba csak nyersen nem kaphat 1 évig tejet, vagy pékárut sem kaphat, aminek a tésztája tejet is tartalmaz?

Figyelt kérdés
2016. márc. 25. 11:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyre többször kap kóstolót a lányom ilyen olyan tésztából, kenyér, kifli, stb. Nem mindig vagyok biztos benne, hogy vízzel vagy tejjel készült e az adott dolog, pl fonottkalács...
2016. márc. 25. 11:24
 2/10 anonim ***** válasza:

elméletileg egyáltalán, semmi tej, semmiben. de azért ha egy nagy tálca pogácsában az élesztőt tejjel futtatod fel, szerintem nem okoz gondot egy 10 hónaposnak :)

e nyilván, ezt te döntöd el. enyém nem kapott, mert tejallergia-gyanúja volt, de tápszert, tejterméket se kaphatott 2éves koráig

2016. márc. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Normál esetben, semmi baja nem lesz. Persze ha tej allergiás, akkor okozhat gondot. De ha kapott már tejes kiflit, akkor ezek után is nyugodtan adhatsz neki. Én adtam a fiamnak olyan pékárút amiben volt. Semmi gondot nem okozott.
2016. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott? Mit, mennyit ehet?
2016. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10 hónapos fiam húsvét vasárnap rántott csirke comb szerepelt az étlapon,hétfőn pedig a húsvéti sonka után epedezett. Tejet 9 hónaposan kapott először, azóta amikor teheti issza. A pékáruk, ha jól emlékszem 8 hónapos kortól rettegnek karjaitól. Mellesleg szeretném megjegyezni, hogy véleményem szerint, ha jó ízűen megeszi, reakciót nem vált ki, fogyassza boldogan. Kis banditám az apró magvasokat és a tojást leszámitva mindenevő. Vigyorog, jó kedvű, és megállithatatlan. Még amikor betegeskedik is...
2016. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
1 éves koráig nem kaphat tejet (belefőzve, belesütve sem!), tojássárgáját 10-12 hónaposan keményre főzve, fehérjét 1,5 évesen! Attól függően volt-e allergiás a családban? Előző: egy életre tönkreteheted az epéjét azzal, hogy most rántott csirkét eszik, 10 év múlva az epebántalma meg nem a te hibád lesz, mert most nincs baja? Ugyebár a 4 éves gyerek szétroh*dt fogairól se tehet anyuka (hát úgy szereti a kólát meg a csokit), meg a 30 kilós, 5 éves túlsúlyáról se tehet anyu, mert a gyerek szereti a chipset, a szalonnát meg a sonkát. Boldog a gyerek, zöldet meg egyenek az állatok! Bár a gyümölcs fogyasztás rendben lesz, ha a rántott hús meg a sonka mellé adsz neki egy kis pálinkát is!?
2016. márc. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lolbert Krisztián válasza:
Valamikor az állat teje életmentő volt azokon a vidékeken, ahol nem volt vízpart és szárazabb volt a levegő... Ma nem vagyunk rászorulva az állatok tejére, de megszokottá vált... Szerintem minél később terheled vele a kicsi szervezetét, annál ellenálóbb lesz az emészthetetlen összetevőkkel szenben...Nem vagyok szakember, csak ez az érzésem...
2016. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Hatos!

Fiam anyukája és én is nagyon jó ízűen fogyasztottuk az ilyen ételeket ennyi idős korunkban, szüleinktől megtudva. Egyikünknek sincs semmi baja, nem is volt! Hozzátevőlegesen, a nagy könyvben leírtak általános dolgok, sosem az adott egyénre van szabva.

Az ilyen "mindentőlmegvoltvédve" gyermekekből lesznek később az étel allergiások, glutén érzékeny, laktóz érzekeny. Azért remélem napra és játszótérre ki mehet a pici, steril szoba nem szükséges?!

2016. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Steril szoba nem szükséges és a napra is kimehet (megfelelő naptej használata melett)! És csak kérdezem: az általad gyerekként fogyasztott sonka otthon készült vagy módosított keményítős, gyorsérlelésű, túlsózott, pácolt sonka volt? Mennyi kólát, csipszet fogyasztottál?
2016. ápr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6hos kora ota tehen tejet iszik. Semmi baja tole..
2016. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!