Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hallgatnátok orvos anyósotokra...

Hallgatnátok orvos anyósotokra hozzátáplálásnál, ha nem értetek egyet vele?

Figyelt kérdés

A babám 4 hónapos, szerinte már hozzá kell táplálni különben allergiás lesz, egyébként is a mai ajánlások hülyeségek, ő az orvos, ő tudja... a gyerekorvos 4-6 hót mondott.

Fél évesen szeretném kóstoltatni, szerinte akkor már mennyiséget kell ennie, most kezdjük el. Adjak neki egy kis almát? Ő tejpéppel kezdené de tejeset nem szeretnék adni csak később, én laktózérzékeny vagyok.



2016. jún. 28. 13:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Nem hallgatnék rá. 6 hónapos kor előtt én se kezdeném el a hozzátáplálást, régen azt mondták lehet előbb is, de azóta kiderült, hogy jobb ha vársz 6 hónapos korig. Elavult a tudása.
2016. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

Én elkezdeném,de csak a kóstoltatàst. De nem az anyós miatt vagy màs miatt,hanem azért mert ìgy làtom jónak.

Te se azért kezd mert vki azt mondja vagy épp az ellenkezőjét. Te ismered a gyereker meg magadat,te döntsd el.

2016. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%

Én ha anyatejes lenne, akkor 6, ha tápszeres, akkor 5 hós kora körül kezdeném.

Nem hallgatnék rá, inkább a gyerekem saját orvosára.

2016. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem hallgatnék rá, mert te nem mész szembe a mai ajánlásokkal, és legfőképp azért nem, mert te vagy az anyja.
2016. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csak anyatejes. Vizet se kapott, annak sem örült anyós, hogy kiszárad a gyerek. Ha úgy látom hogy szomjas, kap tejet.
2016. jún. 28. 14:16
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezt mindenkinek saját hatásköre eldönteni (mondom ezt úgy, h mi még 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást). Szóval ha te (és a gyerek apja) úgy gondoljátok, h 6 hónaposan kezdenétek, tegyétek úgy.
2016. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem anyósom gasztroenterológus barátnője nyomatott hasonlókat. Jóó vastag lisztes rántás a főzelékekbe, fűszerezzem rendesen különben miért enné meg ha nem finom (???). Neki csak bólogattam, anyósomnak meg mondtam hogy ne haragudjon, de manapság nem ezek az ajánlások, és csináltam úgy ahogy én gondoltam, illetve amit a saját gyerekorvosunk javasolt.
2016. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Milyen orvos anyosod?
2016. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Joza ***** válasza:
70%
Ajjaj. Bajos, de vedd fel a kesztyűt. A tanácsai nem csak a tárgyról szólnak, hanem arról is, hogy ő mint nagymama, mint anyós és mint hozzáértő orvos elismerést akar szerezni azzal, hogy ő hozza meg a babáddal kapcsolatos lényeges döntéseket. A hozzátáplálási ajánlások folyamatosan változnak. A www.lll.hu oldal hiteles szakmai forrása annak többek közt, hogy a kizárólagosan anyatejes babáknál jelenleg a hozzátáplálás kezdete a 6. hónap. Az emésztőrendszere fejletlen még az anyatejen kívüli táplálék megemésztéséhez, bizonyos enzimek addig nincsenek jelen, ergó, nem szívódik fel. Az itatáshoz: jól szopó anyatejes nem tud kiszáradni, az anyatej egyben szomjoltó is. Nagy melegben megkínálható forralt, lehűtött vízzel,ebben lehetsz rugalmas a doktornővel. Sok sikert. :)
2016. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Úgy látom a gyerekorvos és az orvos megkülönböztetésből, hogy ő nem gyerekorvos. Eszerint írom a válaszom. Ha praktizáló gyerekorvos mégis az anyósod, vedd semmisnek a válaszom.


Nem hallgatnék rá. Mivel nem azokra a konferenciákra jár, mint egy gyerekorvos, így nem tudhatja. A tudása az egyetemi évekről származhat, és mivel már unokája is van, gondolom, az nem tavaly volt. (Bár, támogatom a life long learninget, félreértés ne essék).


Mi 6 hónapos korában kezdjük, pedig tápszeres.


Megmutatnám az anyósomnak ezt a linket. Nem kell siettetni, lesz még 74 vagy 80 éve evésre, attól függően, hogy fiú-e vagy lány, és hogy budapesti-e. [link]

2016. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!