Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2-3 éve mit ajánlottak,...

2-3 éve mit ajánlottak, hogyan, mikor kell elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Én 6 hósan szeretném, anyósom azt mondta, hogy 2 éve még 2 hónaposan kellett elkezdeni, a trendek összevissza változnak és ez csak egy új ősanya divat hogy 6 hónapig csak szoptatni kell, mitől lenne jobb.

Valóban 2 éve még ennyire mást mondtak? Vagy csak magát akarja igazolni?



2016. júl. 4. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Fiam áprilisban volt 3 éves. Ugyanaz volt mint most.

Tápszereseknél 4 hónaptól akár, anyatejeseknél 6 hó volt az ajánlott akkor is. De gyereken is sok múlik. Van, amelyik el sem fogadja akkor még a kanalat, és csak később lehet kezdeni.

Mondd meg anyukádnak, hogy lesz még vagy 20 éved etetni, neem kell annyira sietni. Kibírja azt a pár hónapot még.


Egy 2 hónaposnak még nagyon éretlen az emésztőrendszere.

2016. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Nekünk 4 hónapot, akkor is kezdtük.

Aanyatejes és tápszeresek voltak vegyesen.

2016. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

fiam 3 éves. Akkor azt mondtak, hogy 4 honapos kortol lehet.


2 honapos kortol..30 évvel ezelott volt ilyen.

(van egy régi konyvem, anyámtol kaptam :D ugy gondolta, hogy majd aszerint fogom csinálni a hozzátáplálást, abban irtak olyanokat, hogy 4 hetes kortol kis kanállal lehet adni almalevet, 8 hetes kortol már reszelt almapépet, hogy 6 honapos tegyuk a gyereket a bilire..1 évesnek szalonna darabkat reggelire kis kenyér katonákkal…stb.)

2016. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 4 éves, 4 hónapost mondtak.

A kicsi most 6 hónapos, most kezdtük.


A 2 hónap nagyon kevés.

2016. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is ezzel jött anyósom, csak õ 3 hót mondott. Mondhatta, azt csinâlok amit akarok. :D Egyébként 4,5 hósan kezdtem neki. De még csak kóstoltattam jó sokáig, étkezés kiváltàs nélkül. Most 6,5 hós, de még kér cicit kajcsi után, ha már álmos. Viszont nekem megérett a babám rá. Tátotta a száját, kihúzta a számtól a kanalat, ha az ölembe volt és meg akarta csócsálni. Örömmel evett, semmit sem köpött ki. Ma meg rájöttem, hogy hiába cicizett és aludt volna, 20 perc után éhesen kelt, pedig van tejem.Csak kell neki valami laktatósabb. Megette a kajcsit, kicsit szopizott még és egy hatalmasat aludt végre. De ha látod a babán h nem érdekli a kaja, akkor nem kell eröltetni. Jó babázást! :)
2016. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Hát 2-3 hónaposan maximum 30-40 éve ajánlottak hozzátáplálást, pár éve biztos nem. 😉 A védőnőm 4 hónapos kortól javasolta a csak tápszeres babám hozzátáplálását. Én annyira nem siettem vele, pár hete kóstolt gyümölcsleveket, Sinemilt, most hétvégén már őszipürét is, ma pedig alma-őszibarack bébiételt. Eddig szerencsére mindent jóízűen elfogyasztott, a kanalat is ügyesen fogadja. Öt és fél hónapos lesz a napokban.


Egyébként én is észrevettem, hogy az idősebbek nagyon nyomatnák a hozzátáplálást, hónapok óta hallgatom anyósomtól, hogy a férjem ennyi idősen már lekváros kenyeret evett, meg adjak neki csirkehúst, adjak a babának a fahéjas-szegfűszeges gyümölcslevesből, meg a töltött paprika szaftjából... 😂 Szóval na...


Szerintem nem muszáj megvárni napra pontosan a féléves kort, HA a baba jól fogadja a kínált dolgot, de nem is kell sietni sehova. Hallgass a saját ösztöneidre és a babádra, az a biztos! 😉

2016. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
3 èves a lànyom, azt mondták anyatejes babànál 6, tàpszeresnél 4 hónaposan lehet elkezdeni.
2016. júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Anyatejes babáknál 6, tápszereseknél 4 hónapos korban ajánlották elkezdeni a hozzátáplálást.

Kislányom 6 hónaposan nem volt hajlandó elfogadni a kanalat, így vártunk és hetente újra próbálkoztam. 7 hónapos volt, amikor először a szájába engedte a kanalat.

A 2 hónapos korban elkezdett hozzátáplálás szerintem nagyon korai!

2016. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egy 4 és egy 2 éves gyerekem van.

Mindegyiknél úgy volt, hogy tápszereset 4-5, anyatejeset 6 hónapos korban kell elkezdeni hozzátáplálni.

2 hónaposan nagyon kicsi még a gyerek ehhez!

2016. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
4 és 6,5 éves gyerekeim vannak. Már a nagyobbnál is a 6 hónapig kizárólag anyatejjel táplálás volt az ajánlás. Utána kezdtem mindkettőnél kóstoltatni. Tápszeres babáknál 4 hónap volt a javasolt a hozzátápláláshoz. 2 hónaposan biztosan nem már sok-sok éve.
2016. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!