Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Üveges mangó bébiételt mikor...

Üveges mangó bébiételt mikor és hogyan adjam?

Figyelt kérdés
Eddig az almát vezettem be, először a levét, aztán pürésítve. Anyósom vett mangó bébidesszertet a babámnak egy üveggel. Az van ráírva, hogy 4 hónapos kortól adható. Akkor adhatom már neki? És akkor ebből is első nap csak 1-2 kanállal? Felbontás után hűtőben eláll? Vagy fagyasszam le a maradékot?
2016. júl. 5. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Nos, ha 4 hónapos kortól van, akkor evidens, hogy akkor adható, ha a gyerek már elmúlt 4 hónapos. Igen, pár kanállal csak. Az üvegen elvileg rajta van, meddig tárolható felbontva, en nem fagyasztanám le.
2016. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bella169 ***** válasza:
71%

Én elraknám későbbre, ha még csak az alma van bevezetve. A bébiételeknek nem egy hét a szavidejük.

Hűtőben 24-48 óráig áll felbontva az amibe nem evett bele (tehát ha adsz belőle vegyél ki egy külön tányérba egy kis adagot, hogy ne érintkezzen a nyálával a maradék). Az üvegre rá van írva.

Fagyasztani nem lehet az üveges bébiételt.

Attól, hogy rá van írva hogy 4 hónaptól adható, be kell tartani egy sorrendet.

Alma, barack, krumpli, répa, ezek az elsők amit adhatsz.

Amúgyis a mangó savas gyümölcs, ha ilyen korán adod, könnyen kicsípheti a popóját akár kis mennyiség is.

Én a mangót úgy vezettem be, hogy olyan bébidesszertet kapott, ami vegyes gyümölcsösös és volt benne mangót (8hós volt akkor) is úgy 8 vagy 10% így megehette az egész üveget mert pár kiskanálnyi mennyiségnél nem volt benne több mangó.

Mi is kaptunk a hozzátáplálás elején ismerőstöktől bébiételt, de megnéztem, ami olyan volt, hogy még nem adható (tök mindegy mi volt az üvegre írva, mi amúgy is 6 hósan kezdtük, de akkor sem adtam neki pl epres bébiételt hiába van ráírva hogy 5 hótol adható. A bébiételekre amúgy is minél korábbi korhatárt próbálnak ráírni, hogy szélesebb rétegnek tudják eladni) azt szépen eltettem, s mikor odaértem megkapta. Nem volt belőle sértődés. Mondtam, hogy nagyon köszönjük, majd pár hét hónap múlva már meg is eheti, és biztos is fog neki örülni. Nem volt belőle sértődés.

2016. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!