Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mik adhatóak még legelőször?...

Mik adhatóak még legelőször? Alma, krumpli, répa megvolt, meg egy kis meggy is. Petrezselyemgyökér mikortól adható?

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

zsenge fejessaláta, cékla mindenképpen még a fehérrépa előtt. én azt már csak akkor adtam, amikor már a mi levesünkből evett a gyerkőc. hamarabb adnék barackot, banánt, de szerintem még dinnyét, gesztenyét is.


mennyi idős a baba?

2016. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Édeskrumpli, paszternák sütőtök. Petrezselyem 7 hótol.Dinnye elég sokára adható azt hiszem, keresztallergén a parlagfűvel
2016. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) 6 hónapos. Gondoltam hogy az még nem adható. Várom még a tippeket :)
2016. júl. 15. 12:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Barack

Sütőtök-bár azt ilyenkor nem könnyű beszerezni

2016. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen tudom az őszibarackot, de azzal várok míg lesz a fán érett :D Sütőtököt meg nem kapok :D


Esetleg cukkini, patisszon? Vagy azok is koraiak? Paradicsom? Banán?

Azért kérdezek ennyit, mert ahány táblázat mind máskorra írja, lehetetlen rajta elmenni, tapasztalatokra lennék kíváncsi... :)

2016. júl. 17. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát... nehéz kérdés. főként, hogy az enyém 6 hónaposan már kapott kis pipihusit is a krumplihoz.

illetve ilyenkor már simán kapott pörköltben főtt krumplit is. csak összenyomva, nem pépesítve.


paradicsomos krumplit is nagyon szerette, azt pl adhatsz neki. a paradicsomnak a héjával és a magjával van gond. szóval ha csak a hst kapja, vagy sűrített paradicsomból főzöl neki, az teljesen jó.


na meg ilyenkor jók a bébiételek: sütőtök, zsenge zöldborsó... eper, málna... ezek is jellemzően a héjuk, magjuk miatt nem mehet, de bébiételek elkészítése során ez persze nem kerül bele.


fejessaláta -> a legelsők között adható. nálunk krumpli és répa után ez lett bevezetve a zöldségek közül először.


főzőtököt, patisszont nem adnék... de ez lehet csak az én hülyeségem, mi sem esszük.

2016. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)


Én is a paradicsomos krumplira gondoltam, a krumplit imádja :) Az almát már nem annyira :D

Vettem neki bébiételeket is, de nemhogy egy üveggel, de egy féllel sem eszik meg még... De ehhez egy kérdés, ha etetem üveges borsóval mondjuk (vagy akármivel, amit még nem kapott), akkor utána a házi borsót ha adok neki ugyanúgy figyeljem, hogy hogy reagál rá, ugye? Mert az üvegesben elvileg nincsenek allergén, meg puffasztó, stb. elemek. Vagy rosszul tudom?

2016. júl. 18. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem ennyire nem kell túlbonyolítani. ha most adsz neki üvegeset, akkor legközelebb már nyugodtan adhatod az otthonit, nem kell újra bevezetni.


ha nem ízlik neki az üveges (márpedig ugye van, aminek nincs szezonja, így csak üvegeset tudsz adni), akkor keverheted a hazaival. tehát pl a szokásos krumpliba, répába, akármibe tszel néhány kanállal pl a borsóból vagy sütőtökből.


a paradicsomos krumpli pedig jó. inte minden baba szereti. nem győzöd majd kanalazni ;)

2016. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. júl. 19. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!