Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mit adtok/adtatok enni 10...

Ti mit adtok/adtatok enni 10 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés
Ahogy olvasgatom fórumokon, rengeteg anyuka ad már ilyenkor májkrémes/lekváros kenyeret, ilyen olyan édességeket, tejet, és csupa olyan egyéb dolgot, ami tele van tartósítószerrel, színezékkel és adalékanyagokkal. Én vagyok túl féltő ? Eddig amiket kapott : joghurt, túró, amit én főzök és eheti, abból szokott kapni, pl. karfiolos csirkemell, spagetti. 7 gabonás pép, tejpépek, és persze gyümölcs, zöldség, hús. Néha egy-egy túrórudi a csoki nélkül, babakeksz.
2016. aug. 30. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából azokat adtam neki, amiket te felsoroltál. Bár én túró rudit nem, mert szerintem az is tele van cukorral meg tartósítószerrel. Egy kis étcsoki nyalatot engedtem neki, de szerintem azt is kicsit később, az első születésnapja körül. Szerencsére sosem volt válogatós, így könnyű dolgom volt, nem kellett megharcolni vele, szépen megette, amit adtam neki :) En ezt egyébként nem mondanám tulfeltesnek. Ugy gondolom, ilyenkor alapozzuk meg az egészségét, érkezési szokásait. Lehet, hogy nem ezen múlik, sokan kételkednek benne, viszont en ugy gondolom, hogy ártani biztos nem árt, ha kicsit tudatosabban etetünk.
2016. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
házi lekváros kenyeret én is adtam, tejet 1 éves kor alatt nem, csak 1 éves korától...joghurtot viszont igen, túrót is...zsömlét - abban is van adalék meg tartósító de sajna nincs lehetőségem minden nap kenyeret sütni, babakekszet, köles golyót, házisütit...aki ezeket is ki tudja kerülni egészségére...szerintem nem ebbe fogunk belehalni...
2016. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, májkrémet én sem angyon eszem azt nem adtam neki de szoktam zsírjára sütni csirkemájat és abból pl adok neki, kis zsíros kenyérrel
2016. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Néha én is ellazáskodom időhiány miatt de nem így. Pl a husival akartam 2x időt spórolni, hogy amit magunknak csináltam utólag fűszereztem és vettem ki neki belőle. Piros paprika viszont ugye nem lenne ajánlott, nem is csinálok belőle rendszert. (Majd nemsokára úgyis azt eszik, amit mi, lesz erre is idejük bőven.)

Tejtermékekkel nincs gond, mert tejallergiás.

Én főzök neki, sinemilt szokott kapni valamilyen gyümölccsel, főzeléket husival, néha tojássárgájával, kenyérféléket nagyon ritkán kap, tojás nélküli tésztát, 7 gabonás pépet néha, nasizni néha pufi, igazából ennyi. Lekvárt nem adtam még neki, pedig van házi. Májkrémet tervezek én csinálni, de valahogy mindig ellövöm a heti 1 májas alkalmat főzelékbe. Boltit nem adnék.

11 hónapos.

2016. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a hozzátáplálás lényege, hogy a gyerek előbb-utóbb azt egye, amit a családja többi tagja. 10 hónapos korukban az enyémek már elég sok mindent ettek, így nagyjából azt ették, amit mi. A tejet csak 1 éves korukban vezettem be, addig kivettem az ételből az összetejezés előtt, lefekvéshez is tejpépet kaptak. Májkrémes kenyeret kaptak már, házi lekváros kenyeret is. Babakekszet soha nem kaptak, túró rudit vagy bármi más édességet pedig csak sokkal később.
2016. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Eszter76 ***** válasza:
Ha valaki laza a hozzátáplálásban, az én vagyok... korán is kezdtük. DE. :-) Tejet nem adtam, csak 1 éves kora után, tojásfehérjét szintén (sárgáját már evett), lekvárt, májkrémet szintén nem, édességet meg pláne nem. Mondjuk babapiskótát kapott gyümölcs mellé délután és joghurtból is evett gyümölcsöset (az is cukros...). Illetve a mi ételünket ette már akkor - vagyis pl. tejfölöset is evett. Kenyeret néha kapott, de minőségi sonkával (drága, de az az 1 csomag sonka csak az övé volt).
2016. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!