Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hallottam hogy hozzalehet...

Hallottam hogy hozzalehet táplálni a tápszer mellé 2hónapos kortól mit adhatok a picinek?

Figyelt kérdés

#táplálni
2016. szept. 15. 12:55
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 15. 13:18
 12/24 anonim ***** válasza:
91%

Tekintsünk el attól, hogy 2 hónapos.

Ha elkezded hozzátáplálni, az úgy néz ki, hogy első nap 1-2 kanál almalé. Majd még 2-3 napig almalé, naponta pár kanállal több. Utána egy kis sárgarépalé. Abból is 1-2 kanál először. MAjd naponta növelve.

Szóval hiába kezdenéd meg hozzátáplálást, az nem úgy megy, hogy első nap étkezést váltasz ki. Teháát mindenképpen kell valami tápláló neki, a kóstolgatás amolyan nassolás csak eleinte.

Én kb 1 hónap alatt jutottam el 1 étkezés kiváltásáig. AMikor már annyit evett, hogy nem kellett mellé tápszer.

Egyszerűen 2 hónaposan még nem érett annyira az emésztőrendszere, hogy annyi tápanyagot felszívjon az ételekből, amire szüksége van. Annak ellenére, hogy nagyon megterheli.


És most nézzük a korát: 2 hónaposan semmiképpen nem szabad hozzátáplálni. Tápszereseknek javasolnak 4 hónapos kort, anyatejeseknek 6 hónapos kort. Szóval nagyon ráérsz még ezzel.


Próbálj ki többféle tápszert, és többféle cumisüveget.

2016. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%

Megnézte valaki azt a babát, hogy nincs-e letapadva a nyelve?

Talán valami akadályozta a szopizásban is már hogy nem tudja bevinni a neki szükséges mennyiséget?

2016. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Utolsónak igaza lehet nekünk is mind a két gyerkőcnél le volt tapadva a nyelvük de én egy hét után már észre is vettem, hogy valami nincsen rendbe. Mutattam a védőnőnek és pedig utalt is be az orr-fül gégészetre. Egy kis bemetszést csináltak és már sokkal jobban szopiztak. A hozzátáplálást tényleg csak négy hónapos kortól ajnálott tápszeres babáknál anyatejes babáknál hat hónap. Mi is négyhónaposan kezdtünk enni mert tápszeresek voltak három hónapos kortól. igaz én már étkezéseket váltottam ki pl dobozos kaját vettem ilyen ízesítetteket amit lehetett kapni négy hónapostól és az már kiváltott egy reggelit és egy vacsit. illetve krumpli sárgarépát adtam nekik tápszerrel megcsinálva és az is kiváltotta az ebédet. Igaz ez már 16 illetve 13 éve volt nem tudom most mi a módi.
2016. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%
Lányom nem ette az ilyen mindenféle HA meg tököm tudja milyen tápszert. Szerintem próbálj meg másfélét, mert ő még éretlen a hozzátápláláshoz.
2016. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%

A hasfájás épp elég ok neki arra, hogy sírjon evés közben. Az enyém is ezt csinálta. Nem a kaja ellen szól. De a bélműködés evéssel indul be és tud az fájni.

Próbáld meg tornáztatni ha sír, hátha elviselhetőbb lenne neki és folytatná az evést. Nálunk volt mikor segített, ha megnyugtattam vagy tornáztattam és utána kínáltam meg újra.

Egy 2 hónaposnak éretlen az emésztőrendszere, a hozzátáplálás csak rontana a helyzeten, mivel az emésztetlen kaja is hasfájásr okoz, anyatejen/tápszeren kívül meg nem tud mit megemészteni még. Türelem!

2016. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Próbáltam másik cumisüveget de csak a mam.osat fogadja el se avent se semmi.. Tapszerbol már ez a 3dik
2016. szept. 15. 14:36
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

"Mert egyszerűen a pici az első egy hétben egyszerűen nem akart cicizni így hiába fejtem elapadt a tejem most kipróbáltam a tápszert és már ezt sem nagyon eszi meg csak hatalmas hiszti árán.. A védőnőtol halottam"


nem tudom értelmezni ezt. 1 hetes korában elapadt a tejed. most kipróbáltad a tápszert. 2 hónapos a kiírásod szerint. na de mi volt az előző 7 hétben??? mit evett?

vagy azóta nem eszik? mennyi a súlya? orvosnál voltál vele? mit mondott?

2016. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha hasfájós is mellé, miből gondolod, hogy ha elkezded hozzataplalni, nem fog iszonyatos görcsöket átélni? Két hónaposan iszonyatosan éretlen még, óriási karokat okozhat a helytelen táplálás! Nem hiszem el, hogy egy védőnő ilyet mond...
2016. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tápszeres és anyatejes babánál is 6 hósan javasolják a hozzátáplálást, 6 éve még tápszeresnél 5 hóst mondtak.
2016. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!