Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos anyatejes baba,...

5 hónapos anyatejes baba, tej, tejszín, puding?

Figyelt kérdés
Apósomnál volt a gyerek, aki ezerrel fogzik, csuklóig tömi a kezét a szájába. Após gondolt egyet, belenyomta a gyerek ujjait a vaníliapudingos, piskótás, tejszínbevonatos, cukorgyöngyös tortába, hogy mit szól a tortához. Azonnal felpattantam, hogy letöröljem a fehér krémes ujjacskáit és mondtam, hogy ne, ne, ne csinálja, ekkor ő besegített, hogy a szájába nyomja, de gyorsabb voltam, megtöröltem. Azt mondta hisztis vagyok. A nővére tápszeres volt, 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, azóta is utál enni és pocsék az emésztése. HOgy összefügg-e, nem tudom. Most várni akarok 6 hóig, akkor se ilyennel kezdeni. A család egyik babájánál önkényesen bevezette a fasírtot 7 hósan... Mondjátok már légyszi, tényleg hagynom kellett volna, hogy lenyalja?
2016. dec. 14. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk egy nyalásban nem halt volna bele ezt te is tudod. Nem kell ezen drámázni, hanem elmondani normálisan az apósnak a szitut.
2016. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem!


Dehogy kellett volna hagynod. Te vagy az anyja, te dontod el mit eszik.

2016. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, persze, tudom, hogy nem hal bele. Inkább az önállósodása bosszantott fel, és az, hogy hiába kértem, csinálta tovább.
2016. dec. 14. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon jól tetted, hogy nem hagytad. 5 hónaposan puding? És ha pont ettől alakul ki tejallergia?


Amúgy a fiamnál én is 4 hónaposan kezdtem a kóstoltatást, most 3,5 éves, nagyon jó evő, mindent szeret, semmire nem allergiás. A emésztése is kitűnő. Szóval nem hiszem, hogy a lányodnál van összefüggés a kettő között.


De ettől függetlenül te döntöd el, mikor mivel kezded, és mikor mit kaphat.

2016. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!