Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám a főzeléket vagy akár a gyümit és zöldséget pépesíteni ha nincs turmixgépem és botmixerem?

2017. jan. 20. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem most kezded a hozzátáplálást, akkor annyira meg kell főzni az ételt, hogy villával össze tudd törni.


De ha most kezded, akkor ne így cselekedj, mert nem lesz folyós az étel, és a baba öklendezni fog, megutálhatja az egészet már az elején, és majd később sem fogadja el az ételt. (persze vannak kivételek, nekem a harmadik kisfiam volt úgy, hogy hozzátáplálás kezdetén, 5 és fél hónaposan már két foga volt, és simán kívánta a kicsit darabosabbra tört ételt)


Szerintem vegyél botmixert ill. turmixgépet, hidd el, nagyon sokáig jól fog jönni. Vagy vegyél pürésített bébiételt, de azzal csak időt nyersz, nem lesz finomabb, mint amit te is meg tudsz csinálni, ráadásul jóval drágább.

2017. jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha most kezded, érdemes lehet beruházni egy botmixerre. Mennyi idős a baba? Egy 6 hónaposnak talán meg lehet próbálni, hogy bizonyos dolgokat villával törsz össze pl én a sütőtökhöz nem használtam botmixert mert pépes villával is max egy kis főzőlevet tettem hozzá. De pl egy répát villával nem lehet pépesre törni.
2017. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is vegyél botmixert, nekünk sima TESCO-s van, megvan már száz éve, egyfolytában használom, a baba születés előtt is folyamatos használatban volt és nagyon jól bírja még mindig. Nem volt 5000 Ft se, van hozzá minden tartozék, a legjobb konyhai eszközöm.


Villával, krumplitörővel törésre és csak olyan 11 hónapos kora körül tértem rá, ez babafüggő, hogy mikortól fogadja a kicsit darabosabb ételt, de a hozzátáplálás első 3-4 hónapjában még nem jellemző.

2017. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nincs egyik se, kb. 1 hónapja táplálom hozzá a lányomat, villával török össze mindent. A répát is annyira megfőzöm, hogy azt is össze tudom törni. A kislányom imádja, soha nem öklendezett semmitől.
2017. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

puhára főzöd, szitán átpasszírozod. jobb, mint a mixer, héja, magok is fennmaradnak (így pl korábban adható borsó, paradicsom)

nyers gyümölcsöt pedig üvegreszelőn (pl alma, barack) reszelsz le, de pl banánt elég illával pépesíteni.

2017. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!