Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » H. A. tápszer vagy sinlac pép...

H. A. tápszer vagy sinlac pép a jobb kiegészítésnek?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba 5 hós, és nagyon lassan gyarapodik, valamint keveseket szopik egyszerre, van elég tejem,nem azzal van a gond. Gondoltam gyümölcs bevezetésére,de az a v.nő szerint nem olyan táplàló, a tàpszerben is van cukor,de azt olvastam,hogy a sinlac NAGYON édes. Azt sem szeretném,hogy utána ne akarjon mást enni,mert nem olyan édes.
2018. júl. 11. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én inkább próbálnám a 4 hónapos kortól javasolt tejpépeket.

Nekünk azt javasolta a doki. Kanalazva, vagy itató pohárból lehetett adni. És azt is megjegyezte, hogy nem kell sok, mert könnyen híznak tőle a babák, főleg ha még nem mozognak annyit.

2018. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 5 hòs a babám. Elôzô hònapban csak keveset hízott, így nekünk is Sinlac-ot írt fel a gyerekorvos. Még nem adtam neki.

Megkèrdezhetem, hogy nálatok mennyire kicsi a sùlygyarapodás?

2018. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nálunk épp megvan a havi 400 g.

Nekem csak az a bajom a sinlaccal, és a sinemillel is, hogy NAGYON édes. A sima tejpépekkel meg az, hogy tejszármazék van benne... semmi nem jó! Anyatejtől meg nem hízik....

2018. júl. 11. 15:23
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, most megnéztem, a fiam pontosan ekkor kezdett el kevésbé gyarapodni!

Volt hogy csak 360 volt a havi különbség. Semmi egyéb kiegészítőt nem kapott. Mégis mindent időben csinált és 1 éves korára “szabályszerű” súlya lett.

2018. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A tejpépet 6 hós korától ette.
2018. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A sinemil valamivel kevésbé édes, mint a sinlac (ellenben van egy kis szaga).

Bármilyen gyümölccsel keverheted (savanyúval is).


Egyébként az anyatej is édes és tele van cukorral, az nem zavar? :)

A sima tápszer pedig az anyatej összetételét másolja, ezért édes (de nem annyira mint a pépek). Főkeg, ha pl.: HA. Azt van aki keserűnek mondja (szerintem az is édes de kevésbé mint az anyatej, ezért se szokták szeretni az anyatejes babák).

2018. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Első és mennyit szopott ennyi idősen, azt nem írtad fel? Mert az enyém 20-30 g-okat egyszerre! Többet nem, mert nem akar. Nem azért, mert nincs több (folyik ki a száján). Ez az, amin én ledöbbentem. Nem néz ki rosszul a gyerek, csak hát ez egy újszülött evésmennyisége!
2018. júl. 11. 15:44
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, az anyatejben levő cukor azért mégiscsak más, illetve én nem nagyon eszem cukrot, legalábbis glükózt nem!
2018. júl. 11. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:

Cukor nélkül a gyereked debil lenne.

Az agy normális fejlődéséhez elengedhetetlen a gyors felszívódású szénhidrát.

2018. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem mondod, és a cukorbetegek debilek? Csak a cukor a gyors felszívódású szénhidrát?
2018. júl. 11. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!