Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ugye nem baj ha a babámnak...

Ugye nem baj ha a babámnak adok Milumil HA tejpépet és Sinemil pépet?

Figyelt kérdés

6 hónapos múlt a babám. Elkezdtünk már kóstolgatni az almát krumplit barackot meggyet mind ízlett neki. Anyatejes kb 3 óránként szopizik de ha kéri vagy éhesebb adok neki előbb is. A fél éves státuszon a doktornő felírt neki Milumil HA vaníliás tejpépet meg Sinemil pépet. Én ezt kombinálom a gyümölcsökkel zöldségekkel a vaníliás pépet meg magánlban tízóraira gondoltam. Drága anyósom mióta megtudta hogy ezt kapja a gyerek mindig megjegyzi hogy ez tápszer, ő anno nem adott a fiának ilyet de én tudom. Ez elég rossz érzés mert úgy állítja be mintha én valami károsat adnék neki és rossz anya volnék mert nem hallgatok rá és rögtön nem kapja a gyerek ugyanazt az ételt mint amit mi eszünk.

Szerintem ezzel nem teszek rosszat hogy kapja mert ugyanúgy adok neki zöldségeket gyümölcsöket meg majd később husit. Levesbol zöldséget.

Emellett még ugyanúgy szoptatom de az tény hogy már önmagában a tejcsi nem lesz elég, ezt a doktornő is mondta.

A súlya szépen gyarapodott végig a 6 hónap alatt 100 % anyatejes volt végig, ő elég kis súllyal született. De most úgy gondolom ez a kis kiegészítés kell már neki.

Hasa nem fáj széklete van nincs gond vele.

Rosszul teszem hogy adok neki?

Ki hogy csinálja a ht-t anyatejes babáknál?

Köszi a válaszokat!



2019. jan. 13. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Nem tápszer, tejpép. De ha tápszer lenne sem csinálnál főbenjáró bűnt. Anyós jobb lenne, ha nem szólna bele a babád etetésébe, mert régen más volt a követendő.
2019. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván akkor nekem meg hagynom kellett volna éhen halni a fiamat, mert nem volt tejem és tápszerrel kellett etetnem. Jézusom de gyűlölöm az ilyen maradi befásult gondolkozású embereket. Egyáltalán nem csinálsz vele bajt. Én hozzátáplálást 4 honaposan elkezdtem gyümölcsökkel, majd én is próbálkoztam sinemil tejpeppel, bár nálam ízre nem szerette a fiam és kiköpte, nem akarta megenni. Ha neked eszi, nyugodtan adhatod nekik, szoknia kell a szilárdabb ételeket is, a tej nem lesz örökké elég neki. Plusz a doktornőtök is ezt javasolta. Inkább hallgatnék rá mint anyósra.
2019. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A megerzesedre hallgass szerintem, ha igy latod jonak, miert ne csinalhatnad igy. 6 honaposan kezdtuk a ht-t, addig 100% anyatejes volt, 8,5 honapos koraig nem evett szinte semmit, amit igen, az is kb emesztetlenul atment rajta, igy mi lassan csinaltuk. 13 honaposan kezdett el mennyisegeket enni. Azt, hogy eleg-e neki az anyatej, a gyarapodasbol, kaki-pisi mennyisegebol, es abbol lehet tudni, van-e hianybetegsegre utalo jel. A gyerekorvos azt mobdta, 1 eves korig az is rendben van, ha csak anyatejes, AMENNYIBEN a fentiek rendben vannak. De nalunk etelerzekenyseg is volt ennek a hattereben. (3 eves lesz nemsoka, szepen eszik).
2019. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1- es, a tejpép is 100 %-ban tápszer , annyi a különbség hogy sűrűbb. Kérdező, adj neki nyugodtan, nem mérget adsz.

Én is adtam vacsorára az anyatejes babámnak olyan hat hónapos kor körül.

2019. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!