Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem akar vizet inni 6 hós...

Nem akar vizet inni 6 hós babám. Bio filteres gyümölcsteát ajánlották hogy áztassam kicsit bele a vizébe. Több gyümölcsből áll, nem baj hogy nem vezettem be neki még mindet?

Figyelt kérdés
Alma, répa(tudom az nem gyümölcs 🙂) amit már bevezettem. Viszont tartalmaz még céklát és csipkebogyót is, amit még nem. 4hónapos kortól lehet adni. De ha van egyéb tippetek hogy vehetném rá babóm az iszogatásra, szívesen veszem. Köszönöm (cukrot nem akarok rakni a vizébe...)
2019. jan. 28. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
És minek itatni?
2019. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elkezdtem a hozzátáplálást és akkor elvileg már el kell kezdenem a vízre szoktatást is. Nem? Egyébként elég szorulásos, tehát több okból is jó lenne ha inna.
2019. jan. 28. 13:48
 3/14 anonim ***** válasza:
Szoptatod még?
2019. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Most le leszek pontozva de én születésétől kezdve nagyon nagyon gyenge kamilla teát adok neki, segített a hasfájáson és a széklet hiányon is. Most 5 hónapos semmi baja sincs tőle, imádja.
2019. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Szia, teát nyugodtan adhatsz neki, a lényeg, hogy koffeinmentes legyen (fekete, zöld tea kizárt), semmi jelentősége, hogy még nem vezetted be pl. a céklát, hiszen annak szinte csak az íze van benne a vízben, nem töményen eszi. A víz nem hideg neki? Egy gyengére főzött, langyosra hűtött gyümölcsteát biztos elfogad. Forralj fél liter vizet, tedd bele a filtert max. 1 percre és azt hűtsd le. A maradékot én mindig megiszom. Epres, erdei gyümölcsös teát meg fogja inni, ezek a béna bébi gyógyteák borzalmas ízűek.
2019. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a kamillát is imádják a babák
2019. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Amíg nem nagy mennyiségű a hozzátáplált kaja és még szopik, elképzelhető hogy nem szomjas. Cukrosra én sem szokatnám csak azért hogy igyon, olyankor nem a folyadékra hanem a cukorra szokik rá. Ez a biotea nem hangzik rosszul de ha nem szomjas, nem fogja inni cukor nélkül.
2019. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Én is adtam neki születésétől, le is szokott a ciciről 4 hónaposan.

Ha lenne még egy gyerek, nem itatnám semmivel.


Kérdező: nem szükséges itatni, amíg szoptatod, de akár kanállal is adhatsz vizet neki.

2019. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lefejt anyatejet és tápszert is kap. Biztos hideg neki a víz vagyis szobahőmérsékletű, mert reggel belerakom a langyos vizet a cumisüvegébe és estig azt próbálom itatni vele. Gyorsan lehűl, de azt mondták ne langyosítsam újra mert én sem langyos vizet iszom napközben.
2019. jan. 28. 14:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kínáld minden nap, előbb-utóbb inni fog. Ha máskor nem, a nyári melegben.

Részemről alma-répa levet itattam vele, amikor megitta, higítottam vízzel és pár hét alatt rászokott a vízre. Eleinte napi fél deci, mostmár 2-3 decit is megiszik, az nála már soknak számít. Szopizott mellé.

2019. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!