Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikor kezdtétek el mosni a...

Mikor kezdtétek el mosni a gyermekeitek fogait?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 hónapos M eddig 8 foga van. Szeretném már tisztítani neki, de hiába mondókázok, beszélek hozzá sír ha meg akarom mosni a fogát, semmit nem tehetek a szájába. Nem akarok erőszakoskodni. Ti mikor és hogyan kezdtétek el?
2019. okt. 1. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Már az első fogától kezdve mostam neki.

Erőszakoskodj!! Elromlanak a fogai ugyanúgy ha nincsenek tisztítva

2019. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első rendes fogmérettől.

4 hósan törten át, olyan 6 hósan már mostam

Eleinte csak este,aztán reggel is


15 hónapos,már maga jön, kéri a fogkefèt.

/16 foga van, 4 éppen jön neki)

2019. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első kibújó fogacskánál.
2019. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
4,5 hónapos korától, akkor jöttek ki az első fogacskái, rögtön kettő egyszerre. Most 16 hónapos és élvezi a fogmosást, automatikusan kéri a fogkefét és nyitja a kis száját majd tartja is ameddig nem végzünk. Megszokta a fogmosást reggel és este, az elején nem szerette de muszáj erre megtanítani akkor is ha ellenkezik.
2019. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
A védőnő és a fogorvos is azt mondta, hogy elég 2 éves kortól, túl gyenge a zománcuk még
2019. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is amint kibújt az első foga. Akkor még ujj fogkefevel fogkrém nélkül.
2019. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
8 hónapos, 7 foga van kinn. Az ujjammal vagy egy vizes testil pelussal törlöm neki reggel és este, attól fogva, ahogyan kinn volt az első. Kicsit erőltetni kell de folyamatosan mondom neki, énekelek, mutatom, fogkefét, ha nagyobb lesz akkor fogok használni, addig meg elég, ha legalább megtorolgetem, mivel azért olyan és úgy nem eszik, mint mi felnőttek.
2019. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első fogacskától. 10 hónapos korában nőtt ki az első foga. Ujjra húzható puha szilikonfogkefét vettem, azzal "mostam" neki meg. Ma már 3.5 éves, szépen hagyja minden este, hogy megmossam.

Nálunk minden este fogmosás volt neki 10 hónapos korától, hogy szokja. Persze eleinte az csak simogatás :)

2019. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Van neki egy gumi "fogkeféje". Azt szereti rágcsálni. Olyan mint egy fogkefe csak gumi a sörtéje. Megpróbálom akkor valahogy a kis fogkeféjével este. Remélem hamarosan engedni fogja.
2019. okt. 2. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!