Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikortól, hogyan és mivel...

Mikortól, hogyan és mivel mossátok babátok száját, fogát?

Figyelt kérdés
3 foga van kint, de csak csak kb az 1/3a mindegyiknek. Olvastam h lehet géz darabbal, fültisztítóval és babafogkrémmel. Majd ha több foga lesz és jobban kint vannak akkor a fogkefével. Milyen fogkrémet használtok,és melyik módszerrel csináljátok?(géz,fülpiszka vagy más?) Hogy mossátok ki a fogkrémet utána a szájából? És ha a baba nem engedi? Bezárja a száját és kapkodja a fejét?

2019. okt. 13. 06:49
 1/9 anonim ***** válasza:
7 hónapos lányomnak 2 foga van alul. Nenedent fluoridmentes fogkrémet használunk és babafogkefét. Szerencsére ő nagyon szereti és nyitva tartja a száját még megmosom a fogát. A fogkrémet nem tudom kimosni a szájából így lenyeli.
2019. okt. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvos tanácsára első fogtól fogkefével és fogkrémmel (szintén Nenedent). Eleinte sem szerették, de túl lettünk rajta, kb. mint a orrszíváson, utána meg mindig hagytam, hogy egy kicsit saját maguknak is "mossák", aztán belejöttek, főleg, hogy tőlem is látták az enyémet mosni.
2019. okt. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elmex babafogkrémmel (nem hónaphoz van kötve, hanem rá van írva hogy a legelső fogaktól lehet használni) és babafogkefével mosom minden reggel és este. 5 hónapos, 2 alsó foga kint van kb. félig. A fogkrémet lenyeli, esélytelen hogy kimossam. Óvatosan megmasszírozom az ínyét is a fogkefével.
2019. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekem szépen engedi a lányom. Nyitja a száját, szereti rágcsálni a fogkefét.
2019. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ujjra húzható fogkefével, eleinte fogkrém nélkül.
2019. okt. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ujjra húzható fogkefével, Nenedent fogkrémmel,nem szoktam kiöblíteni a száját, ahogy rendesen kijött az első kettő onnantól. Lefektetem az ágyra, egyik kezemmel felhúzom a száját hogy lássam a fogait, a másikkal mosom. Néha hagyja néha csak pár másodperc ig.
2019. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor kb ennyite kinn voltak a figai rendes fogkefével

Nenedent baby fogkrémmel mostuk


Előtte fogkrém nélkül a nenedenthez tartozó szilikon fogkeféhez hasonlóval dörzsölgettük a fogzást segítve


(5-6 hónaposan fogkrémeztünk már)


Megmostam neki aztán hagytam hagy rágja. Ő ekkor kezdett kúszni, és ülésbe húzni magát.


Most 15 hónapos.

Megmosom hátul is ( rágók is kinn) akkor hagyom, hogy egyedül próbálkozzon.

Egész ügyes már...

2019. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel eleg koráb kezdtük nem rángatta a fejét sosem


Ma már maga jön reggeli után és mutatja a dogkefét


Este fürdés közben szoktuk

2019. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11 hónapos kortól. Canpol babies Finger fogdörzsölőt és Chicco Multifunctional gum gel 4 m+ - t használunk azóta.
2019. okt. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!