Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Lehet egy 20hónapos kisgyermek...

Lehet egy 20hónapos kisgyermek fogàt nagyon kevés háztartási szódabikarbónával mosni ?

Figyelt kérdés
Kiütéses bőre miatt(mosószer leváltása mosodiora megoldotta + natúr shea vaj v olíva szinszappant is besegitett) elkezdtem olvasgatni hogy mi micsoda az ápolási szerekben és sajnos masfelé is eljutottam és rájöttem hogy mindennel mérgeznek minket egészen csecsemő kortól, így hát a fogkrém leváltása ami eddig először nenedent majd elmexkids volt. Én már egy ideje szódabikarbóna+eukaliptusz illoolaj keverékkel mosok fogát és nagyon szépen megtisztítja a fogaik, így felmerült bennem hogy illóolaj nélkül (ezt nem lehet neki adni azt már tudom) moshatom e a fogát szódabikarbónával, természetesen doktort és védőnőt is megfogom kérdezni de a dokit nagyon nehéz elérni , a védőnő meg szabadságon van a heten.

#fogmosás #szódabikarbóna #Vegyszerek nélkül #Káros anyag nélkül
2021. ápr. 21. 01:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
szódabikarbónával még felnőttnek sem szabad, nemhogy gyereknek!
2021. ápr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon aggódsz, sikáld a fogát vizes fogkefével. 30 évvel ezelőtt a bölcsődékben is így vezették be a fogmosást. a gyerekek egyedül próbálkoztak, de nem kaptak fogkrémet, mert nem tudtak volna figyelni rájuk a dadusok, hogy ne egyék meg.
2021. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A szódabikarbona rosszabb, mint az összes többi.Mar írták, hogy miért.

Én csak sls mentes fogkrémet használhatok egy betegség miatt. Olyan biztos, hogy létezik, és van fluorid mentes is. Ezt a kettőt ki tudod iktatni.

2021. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további hozzászólók nak is a segítséget. Sima vízzel nem tisztul eléggé szerintem de majd keresek valamit és ha nem találok akkor marad a sima víz .

Fogport én is használtam de az szenes volt és az nem neki való, gyógynövényeset keresek majd szerintem


Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

2021. ápr. 21. 13:35
 15/17 A kérdező kommentje:

Esetleg tudja valaki hogy ezt lehet e használni neki: [link]


Elvileg egyetlen összetevője a zeolit

2021. ápr. 22. 02:12
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem én is a "mentes" megoldásokat.

Az utóbbi 15 évben nagyon sok mindent kipróbáltam.

A saját tapasztalatom alapján mondhatom, hogy biztos, hogy nem használnék kisgyerek esetében szódabikarbónát fogmosáshoz.

Kipróbáltam én is már jó pár évvel ezelőtt és az én fogaim érzékenyek lettek attól.

Személy szerint senkinek nem javaslom a szódabikarbónával történő fogmosást. Felnőtteknek sem.

A szódabikarbóna sok mindenre jó, én is használom, de nem fogakra.

Lehet kapni fluorid- és sls mentes fogkrémeket, kifejezetten gyerekeknek valót is.

Nagyon sok éve kizárólag fogport használok fogmosáshoz és nekem nagyon bevált.

Azt nem tudom, hogy egy olyan fiatal gyereknek milyen lenne, de ugye ez szokás kérdése is.


A fogpor egy por állagú készítmény. Egy ismerősöm kipróbálta és azt mondta, hogy "dehát ez por!"

Hát igen. :) ;)

Tehát egész más élmény lesz, mint fogkrémmel fogat mosni. Először szokatlan.

De ne úgy képzeld el, hogy végig por állagban van a szájban.

A fogkefét be kell vizezni, tehát folyó víz alá tartod.

Azután picit belenyomod a nedves fogkefét a fogporba, így rátapad valamennyi a fogkefe sörtéire.

Ezt követően már indulhat is a fogmosás a hagyományos módon.

Egy kicsi idő eltelte után elkeveredik és már nem lesz por állagú és ugyanúgy kell fogat mosni a továbbiakban, mint egyébként.

Néha szoktam minden "anyag" nélkül, csak fogkefével fogat mosni.

Úgy vettem észre, hogy nagyon jó fogaim vannak, 42 éves elmúltam, egy fogamat se kellett kihúzni, és tömött is alig van.

Az viszont igaz, hogy gyerekkorom óta nagyon ügyelek a fogaimra.

A szülők hozzáállása nagy szerepet játszik abban, hogy egy gyerek szeret-e fogat mosni vagy nem.

Azt nem tudom, hogy az általad megadott korú gyerekek esetében szoktak-e használni fogport, de régebben láttam egy honlapot, amin biológiai fogászattal foglalkozó fogorvosoktól lehetett kérdezni ezzel kapcsolatos dolgokat is, szerintem próbáld meg keresni azt a honlapot és írj egy fogorvosnak.

Felnőttek esetében nagyon javasolták a Dentomin fogport, de 20 hónapos gyerekről nem tettek említést, szerintem érdemes egy olyan fogorvostól utánakérdezned, aki tisztában van a fogkrémek tartalmával és a fogpor előnyeivel.

2021. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is, fogport én is próbáltam és hasznalgatom is, felváltva a gyerek fogkrémjével, már ügyesen tud obliteni úgyhogy ha a jelenlegi inysérülés javul vagy épp nem(kis motoros baleset) keresnünk egy fogorvost, ott megfogom kérdezni mindenképp. Addig marad a talán nem olyan rossz fogkrém amből most a 2. Tubust használjuk.
2021. júl. 31. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!